TASUTA tarne al. 39€

Akne hingeelu süvatundjad. Adjöö pinged ja punnid.

MIS ON AKNE?

Akne on ummistunud poorides vohava anaeroobse bakteri Propionibacterium acnes ja Sinu immuunsüsteemi kirglik sõda. Teisisõnu keha vapper püüe põletiku abil sõnakuulmatut bakterit kontrolli alla saada. ​

See kiuslik aknebakter saab paljuneda tänu sellele, et poorid on umbes ja nahk ei saa hingata. Poorid on aga umbes seetõttu, et akne puhul on naha rasu liiga tahke ning segunedes surnud naharakkudega sisuliselt tsementeerib meie poorid ära.

Nüüd Sa küsid, et aga miks on akne puhul rasu jäigem, kui tervel nahal? Sellepärast, et organismi rasutootmine on küll mingil põhjusel suurenenud, kuid linoolhappe toodang mitte. Just linoolhape rasu koostises muudabki selle liikuvaks ja normaalseks.

AKNE PÕHJUSED JA RAVI

Kui akne tahab röövida ka Sinu elurõõmu ning pead vaprat võitlust, siis tea, et Sa pole üksi! Akne on üks enam levinumaid nahahaigusi maailmas. Enam kui 85 % inimestest puutub vähemalt kord elus kokku aknega. Probleemne nahk on suures osas meile sisse kodeeritud, sest aknet tekitav bakter on tegelikult kõigi inimeste kehal olemas.

Selles loos räägime mis aknet tekitab, kuidas vistrikke ravi käib ning mida teha, et akne ravi oleks kiirem ning tõhusam. Kui Sul pole praegu aega süveneda või oled julge otsustaja, kes tahab kohe nö härjal sarvist haarata, siis SIIN on Sulle looduslik ja toimiv täislahendus. Eestimaa loodus käsikäes teadusega! #minuesimenelumi

TÄISKASVANUTE AKNE ja TEISMELISE AKNE

Täiskasvanu akne ja teismelise akne on mõlemad seotud samade põhjustega – hormonaalsed kõikumised, mis mõjutavad keha rasutootmist. Lisaks geneetiline eelsoodumus ja paljud erinevad allpool toodud põhjused. Huvitav on, et teismelise vistrikud enamasti otsa ees, põskedel ja ninal, aga täiskasvanute akne näitab end näo alaosas: lõual, lõuajoonel ja kaelal.

VISTRIKUD, PUNNID, AKNE – PÕHJUSED:

 1. Rasunäärmete ummistus

 2. Hormonaalsed muutused

 3. Menstruatsioon, menopaus, teismeiga

 4. Haigused, ravimite kõrvalmõjud

 5. Bakterid, nahaärritused

 6. Pärilikkus

 7. Valed kosmeetika- ja nahahooldustooted

 8. Stress, ärevus, muretsemine

 9. Ebatervislikud eluviisid ja kehv toitumine

 10. Suitsetamine

 11. Ebapiisav uneaeg

 

MILLINE ON AKNE RAVI?

Akne ravi pikas perspektiivis on lihtne 3 etapiline hooldus – pooride ummistuste igapäevane likvideerimine, nende ennetamine läbi rasu rasvhappelise koostise pehmendamise ja põletiku vähendamine. Peamine on akne ravi puhul valida õiged tooted ja olla järjepidev. Hommikune ja õhtune näonaha puhastamine on Sulle sama vajalik nagu hammaste pesemine!

1. Puhasta nahka looduslikke AHA ja BHA happeid sisaldava õrnalt kooriva vahendiga igal hommikul ning õhtul. Aknele kalduva naha puhul muud vahendid lihtsalt ei suuda Sinu poore avada. Parimad akne tooted on salitsüülhappe, ravimatimekomplekside, AHA-BHA hapetega ning linoolhappega!

2. Seejärel lase käiku hea akne kreem, mis peab sisaldama samuti AHA-BHA happeid, põletiku leevendavat salitsüülhapet, aktiivaineid ning loomulikult linoolhapet rasu koostise pehmedamiseks. Sinu hell nahk vajab Ph taseme taastamist, niisutust ning toitmist, et ta jaksaks ise vistrikega võidelda.

 

Oluline on valida alkoholivabad ja looduslikud tooted. Nahk on ju niigi hädas ja tugevad ning keemiat sisaldavad vahendid teevad olukorra ainult hullemaks.

Hea akne ravi ei hävita “antibakteriaalne” sloganiga Sinu naha vastupanuvõimet vaid säilitab ja taastab selle mikrofloora mitmekesisust. Ainult nii saab Sinu organism ise aknebakter Propionibacterium acnese vohamist piirata!

3. Viimaseks sammuks akne koduse ravi korral on üldine põletiku vähendamine organismis. Muuda oma menüüd ning eluviise tervislikumaks! Sageli alahinnatakse, muutust, mida võib saavutada toidu, piisava une ning füüsilise liikumisega. Ometi on juba 2 nädalat piisavad, et näha imelisi muutusi paremuse poole nii oma näos kui ka õnnetundes.

TSÜSTILINE ÄGE AKNE?

Akne ägenemine võib tuua kaasa tsüstilise akne. Sel juhul on tegu juba tõsise probleemiga. Kui Sul on suured mädased paised milles on veresegune mäda, vajad nende avamiseks tõenäoliselt kirurgi abi. Vahel lõikab kirurg nii tõsise akne korral, ühenduses olevad mädasõlmed ka välja, et tsüstide arengut takistada.

Suured mädased paised võivad olla sügavad ja ohtlik on neid ise ,,tühjendada,,. Lisaks tekitavad sellised suured kolded püsivaid arme. Ära karda oma murega perearstile pöörduda! Sellise raske akne puhul võib kaaluda ka akne meditsiinilisi ravivorme nagu erinevad antibiootikumid, retinoidid ja hormoonaalsed ravimid, mida saab Sulle määrata pere-, naha- või naistearst.

Antibiootilised ravimid annavad Sulle küll kiire tulemuse, kuid need toimivad vaid seni kuni Sa neid kasutad ja samas häirivad need keha tasakaalu. Pigem sellist akne ravi teha lühiajaliselt ja püüda siiski taastada oma naha isetervendumisvõime.

Akne õpetab Sind oma keha rohkem armastama. Paku endale võimalikult head kohtlemist:

 • korralikku 8 tundi und,

 • vitamiine ja aknele sobilikku toitumist

 • füüsilist liikumist stressi taseme vähendamiseks

 • ning loomulikult looduslikke toimivaid nahahooldustooteid!

Kindlasti üllatud, kui näed, kuidas Su keha Sind tänab ja akne paranema hakkab! Sinu organism on tegelikult väga tark ja tugev! Ta vajab lihtsalt õiget hooldust ja toitu, et korralikult toimida!