TASUTA TARNE al. 39€

Päikesekiirgus ja fotovananemise vältimine

Üheks päikese käes viibimise varjuküljeks on fotovananemine ehk enneaegsete vananemisilmngute teke. Fotovananemist iseloomustavad peenikesed jooned ja kortsud, hüperpigmentatsioon ning naha elastsuse vähenemine.

Moelooja Liisi Eesmaa soovitab päevitamisega piiri pidada ning saavutada ilus jume loomulikul teel. “Oluline on oma naha niisutamine ja mõõdukas koguses päikese käes viibimine. Alates 35-40ndatest eluaastatest on juba väga hästi näha, kes on päevitamisega oma naha vanemaks teinud”.

Enneagsed vananemisilmingud on osaliselt tingitud UV-kiirguse toimel tekkivatest vabadest radikaalidest. Vabad radikaalid (ROS) on ühendid, mis on väga reaktsioonivõimelised ja kui nende hulk ületab organismis normaalse taseme ründavad nad biomolekule (nt DNA, kollageen), rakke ja kudesid ning põhjustavad kahjustusi (nimetatakse ka oksüdatiivseks stressiks). Seetõttu on oluline nahka sees- ja välispidiselt toetada ühenditega, mis vabasid radikaale neutraliseeriksid. Sellisteks ühenditeks on erinevad antioksüdandid.

 

Naha kaitsevõime tõstmiseks soovitame

1. DNA kaitsega naha uuenemist ergutav näokreem

Sisaldab lisaks kanepiseemneõlile suurel hulgal antioksüdante (muuhulgas Cistus incanus’e ekstrakti, budleia ekstrakti ning E-vitamiini). Lisaks sisaldub kreemis kameeliaseemneõli, mille üheks komponendiks on skvalaan, mis on loomulikult nahas esinev kaitseproteiin. DNA kaitsekreem, ja ka teised LUMI näokreemid, ei sisalda eeterlikel õlidel baseeruvaid lõhnaühendeid.

Osta siit


Enamik turul olevatest näokreemidest sisaldavad looduslikke lõhnaühendeid – eeterlikke õlisid. Uuringud on aga näidanud, et paljud eeterlikud õlid on nahale fototoksilised ehk teisisõnu muutuvad UV-kiirguse tulemusena nahale ohtlikuks. Seetõttu soovitame eriti just suvel vältida tooteid, mis sisaldavad fototoksilisi eeterlike õlisid.


2. Antioksüdantidega rikastatud toidud. Taimed on päikesekiirguse poolt tekitavate kahjustuste eest kaitstud naturaalse kaitsesüsteemi abil. Pigmendid, mis muudavad mustikad siniseks ja maasikad punaseks, kaitsevad neid taimi oksüdatiivsete kahjustuste eest ning ühtlasi pakuvad need samad kaitsefaktorid kaitset ka meie nahale. Üheks selliseks pigmendirühmaks on antotsüaniidid, mida leidub rohkesti mustikates, maasikates, banaanides, õuntes, sibulates ning kartulis. Lisaks soovitame suvel süüa rohkesti porgandit ja spinatit, mis sisaldavad lisaks muudele kasulikele ühenditele rohkesti karotenoidide nimelist pigmenti.

 

Lisalugemist