TASUTA tarne al. 39€

Kase võim ja vägi

AL21JUN11M24

 

LUMI Värskendav kase näovesi on valminud koostöös hinnatud ravimtaimede eksperdi Irje Karjusega. Uurisime temalt kase mõju ja toime kohta lähemalt.

“Kase näovesi on valmistatud noortest kaselehtedest, mida korjatakse enne jaanipäeva,” sõnab Irje. “Näoveena vahendab kask eestimaist puu väge, sel on keha ja hinge puhastav toime.”

“Rahvatarkus ütleb, et kask kingib oma sõpruse neile, kes talle armastusega lähenevad. Ta muudab inimesed tundlikuks, on leebe ja hoolitsev. Usutakse, et kasel on võime vabastada meid hirmust, kõhklustest ja muretsemisest. Samuti suudab ta peletada õudusunenägusid. Kasepuule on aastakümneid omistatud maagilist väge.”

 

Kask ravimtaimena

“Kasel on antibakteriaalne, higistama ajav, valuvaigistav ja verd puhastav võime,” sõnab Irje ja soovitab palaviku korral valmistada kaselehtede ja-pungade teed:

Pane tassi 1 tl kasepungi ja 1 tl kaselehti. Vala peale kuum vesi ning lase teel enne joomist 15 minutit tõmmata.

“Tee aitab seespidiselt ka Sinu nahka puhastada ja tasakaalustada,” ütleb Irje.

Kevadel soovitab ravimtaimede ekspert juua ohtralt kasemahla. “Nii puhastad organismi sinna kogunenud mittevajalikest ainetest.”

Kased tuppa

“Suvistepühade ajal toome kaseoksad tuppa, et tervitada kevadet ja ärkamisaega,” selgitab Irje pikaajalist traditsiooni.

Saunas soovitab ta just kasevihta kasutada, kuna see mõjub nahale ja hingamisteedele puhastavalt ja rahustavalt. “Vanarahvas räägib, et kui teed vana kuu ajal kaseviha, saad lahti seitsmest haigusest. Kui teed selle noore kuuga, saad endale seitse haigust külge. Vaata vihategemise ajal kindlasti taevasse!”