back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

15-28.07 LUMI TIIM PUHKAB!
Ole mureta, kõik Sinu pakid paneme ikka teele!

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

Nahamuredest vaba suvi! Jagame nippe ja lahendusi päikeseallergia sümptomitega toimetulekuks!

Kui kuuled kedagi ütlemas, et ta on päikese vastu allergiline, tulevad silme ette kas vampiirid või teismelised arvutimängurid, kes keelduvad isegi kõige ilusamatel päevadel toast väljumast. 

Tegelikkuses on päikeseallergia vägagi reaalne seisund, mis mõjutab ka tugevasti elukvaliteeti. Ka kõige tavalisematest igapäevategevustest võivad saada väljakutsed ning päikese käes viibimisel võivad olla pikaaegsed tagajärjed.

Kuid mis on päikeseallergia ning mis seda soodustab? Veelgi enam – mida saab sümptomite leevendamiseks teha? Sellest kõigest täna räägimegi ning pakume LUMI-lahendusi, et saaksid oma suve veeta murevabalt ja tervena.

Mis on päikeseallergia?

Päikeseallergia on üldmõiste mitmele erinevale seisundile, mis kannavad endas üht ühist joont –  kõik mõjutavad Sinu naha välimust ja tervist. Meditsiiniliselt nimetatakse päikesekiirguse poolt põhjustatud löövet fotodermatiidiks (ka fotodermatoosiks). Fotodermatiidil võib olla palju võimalikke tekkepõhjuseid, nii kehasisesi kui ka väliseid.

Polümorfne ehk mitmekujuline valguslööve

Üks levinumaid päikeseallergia vormidest kannab nime polümorfne valguslööve (PLE). PLE on üllatavalt tavaline nahalööve, mida põhjustab UV-kiirgus ning on leitud, et Euroopas kannatab iga viiest inimene mingil hetkel oma elus selle all.

Küll on aga PLE esinemine palju sagedasem naiste, kui meeste seas – seda eriti 20–30-aastaste hulgas. Nahatüüpide poolest võivad olla PLE poolt mõjutatud kõik, aga soodumus on heledama nahaga inimestel.

Nagu nimi juba ütleb, siis seisund võib avalduda polümorfselt ehk mitmel erineval viisil, sh väikeste punaste punnidena, punetavate laikudena, sügeluse või kipitusena ja isegi villide ning nõgestõvena. Sageli võivad nahale moodustuda ka nahanaastud või tundetud laigud, mis võivad kesta veel mitu nädalat pärast UV-kiirgusega kokkupuudet.

PLE sümptomeid eksitatakse sageli higilööbega (tuntud ka kui kuumalööve), kuid higilööve on põhjustatud ülekuumenemisest ja higinäärmete ning -juha ummistumisest, mitte UV-kiirgusest. Seetõttu ei kesta kipitus nii kaua kui PLE puhul ja ei põhjusta tundetuks muutunud või kõvastunud nahanaaste.

Polümorfse valguslööbe tekkepõhjuseid ei ole täielikult mõistetud, kuid arvatakse, et võtmerolli mängib naha mikrobioom. Hiljutised uuringud viitavad sellele, et PLE lööbed tekivad kui nahk eritab antimikroobseid peptiide, mis toimivad naha keemilise barjäärina.

Antud antimikroobseid ühendeid vabastab nahk vastusena UV-kiirguse poolt põhjustatud mikrobioomi muutustele. Kuna lööve on põhjustatud antimikroobsete peptiidide poolt, mitte UV-kiirgusest endast, võib PLE kesta mitu nädalat pärast päikese käes viibimist. See tähendab, et kui me saame vältida naha mikrobiomi häireid, saame potentsiaalselt vähendada PLE sümptomeid. Kuid sellest räägime pikemalt hiljem!

Muud päikeseallergia vormid

Üks PLE alaliikidest on Juvenile spring eruption,  mis mõjutab peamiselt kõrvu. Seda eriti inimestel, kellel on lühikesed juuksed, mis ei kata ega “kaitse” kõrvu. Antud juhul võib allergia avalduda lööbena või koorikute/villidena kõrva pinnal, mis tavaliselt vajavad meditsiinilist ravi.

Aktiiniline sügatõbi ehk pruriigo (sügatõbi) põhjustab sügelevaid lööbeid, sh paljusid samu sümptomeid nagu PLE. Seepärast diagnoositakse seda tihtipeale valesti kui PLE, kuid see võib mõjutada rohkemaid kehaosi, sealhulgas huuli. Lisaks on sümptomite kulg tavaliselt palju pikem ning raskem. 

On veel kümneid teisi päikeseallergiaid, kuid nende esinemine on võrreldes PLE-ga on pigem väga haruldane.

Nagu juba eespool mainitud, siis päikeseallergiate tekkepõhjuseid on mitmeid, kuid mõningate hulka kuulub nt kokkupuude keemiliste ühenditega (fotosensibilisaatoritega), mis põhjustavad tervel nahal reaktsiooni UV-kiirguse vastu.

Fotosensibilisaatorid võivad olla suukaudsed ravimid, sealhulgas antibiootikumid, antihistamiinid ja mittesteroidseid põletikuvastased ravimid (NSAIDid), paiksed ravimid nagu retinoidid ja AHA-d, või eeterlikud õlid ja mõned paiksed ärritajad, mis on naha pinnale sattunud juhuslikult.

Kõige tuntumaks fotosensibilisaatoriks on sidrunimahl, mis põhjustab UV-kiirgusega kokkupuute korral villide teket, seega tasub päikese käes tsitruselisi süües ettevaatlik olla!

LUMI – siin, et aidata Sul leevendada päikeseallergia sümptomeid!

Kui kannatad päikeseallergia käes, võib mõte soojast ja päikselisest suvest olla hirmutav. Kuid pole põhjust muretsemiseks! Meil on pakkuda mõned nõuanded ja innovatiivsed lahendused, mis loodetavasti muudavad Sinu naha kiiresti taas terveks.

Nagu vanasõna juba ütleb, siis ennetamine on parem kui ravi – sama kehtib ka antud olukorras.

Kuigi päikese täielik vältimine on võimatu, on meie esimeseks soovituseks päikesevalguse vältimine “tipptundidel” (tavaliselt kella 11 ja 15 vahel). Niiviisi võid oluliselt vähendada nahalööbe tekkimise intensiivsust. Loomulikult aitab ka naha katmine ning varjus püsimine ning hea SPF toode. 

Päikeseallergia ja naha mikrobioota vaheline seos

Polümorfne valguslööve on näidanud seost naha mikrobioomiga. Päike mõjutab naha mikrobioomi ja see omakorda mõjutab meie nahka. Seega on oluline lisaks päikesekaitse faktorite kasutamisele ka hoida oma naha mikrobioom nii tervislik ja tasakaalustatud kui võimalik. Seepärast lõime tooted, mida saaksid kasutada SPF tootega koos ja samuti on neid hea kasutada nii enne kui ka pärast päikese käes viibimist, et naha mikrobioota saaks paremini kaitstud ja kiiremini taastuda. 

Sunbrero sisaldab kahte tipptasemel taimset tüvirakuaktiivi, mis on loodud spetsiaalselt Sinu mikrobioomi aitama UV-kiirgusega toimetulekuks. Esimene neist, Photobiome™, stimuleerib naha mikrobioota fotokaitsesüsteeme, suurendades päikesevalgusele vastupidavate mikroobide hulka.

Oleme lisanud Sunbrerole ka teise taimse tüvirakuaktiivi, mis on loodud Sinu naha mikrobioomi tasakaalustama.

See tipptasemel toimeaine biohäkib mikrobioomi kasutades naha bakterite enda keemilisi suhtluskanaleid, julgustades eelistatud bakterite paljunemist ja minimeerides patogeensete toimetega seotud bakterite levikut. 

Spoilt on Spain on kehale mõeldud sügavniisutav ja päevitust loomulikul teel tekitav ja intensiivistav aaloe geel, mis koos taimsetest tüvirakkudest pärit prebiootikumi  Photobiome™ abil stimuleerib naha mikrobioota fotokaitsesüsteeme, olles suurepärane antioksüdant Sinu naha mikrobiootale. Kasuta mõnusalt igapäevase niisutajana või segatuna oma SPF kreemi sisse. Ära unusta kasutada seda peale päikese käes viibimist, et naha mikrobioota taastuks kiirem ja nahajanu saaks kustutatud!

Naha seisundi parandamine

Loomulikult, isegi parima kaitse korral ei saa välistada, et allergiaga seotud löövet enam üldse ei esine. Kuid asja helgem pool on see, et enamik PLE juhtumeid lahenevad iseenesest. Sellegipoolest soovitame oma allergial silm peal hoida ning vajadusel arsti poole pöörduda.

Kergete PLE juhtumite puhul, mis lõpuks iseenesest lahenevad, peaks sümptomite leevendamisel keskenduma naha rahustamisele ja selle üldise seisundi parandamisele.

LUMI Lullaby Rescue Balm-i põhikoostisosaks on mitte-nano suuruses tsinkoksiid, mida kiidetakse selle võime eest nahka rahustada, kiirendada taastumist ning kaitsta nahka väliste stressitegurite, sealhulgas UV-kiirguse ja patogeenide eest. Lullaby sisaldab kõike, mida vajad oma naha eest hoolt kandmiseks!

Piltidelt on näha Mirjami päikeseallergia poolt mõjutatud nahka. Sümptomite leevendamiseks kasutas ta 2x päevas Lullaby+Sunbrero kombot. Parempoolselt pildilt on näha tulemus peale 5-päevast järjepidevat kasutamist!

Kui naha seisund hakkab taastuma, on efektiivne niisutaja ülioluline! Paranev nahk võib esialgu tunduda kuiv ja ketendav. Sellel puhul tuleb appi meie hüpoallergeenne, prebiootikumidega rikastatud Bio-Klinik rahustav ja sügavniisutav kehakreem, mis on loodud nahka õrnalt toitma ja kaitsma, ärritamata naha pinda. See auhinnatud niisutaja hoolitseb nii mikrobioomi tasakaalu kui ka naha kaitsebarjääri eest, muutes ajapikku naha tugevamaks ja vastupidavamaks. 

Nii et kui kannatad päikeseallergia käes, siis sel suvel pole vaja enam kannatada! Pea meeles oma nahka kaitsta ning kohtle seda hellalt ka enne ja pärast päikesega kokkupuutumist.

Suvi on nautimiseks!

Viited:
 1. DermNet, (2006). Actinic prurigo. https://dermnetnz.org/topics/actinic-prurigo 
 2. DermNet, (2008). Juvenile spring eruption. https://dermnetnz.org/topics/juvenile-spring-eruption 
 3. DermNet, (2016). Photosensitivity. https://dermnetnz.org/topics/photosensitivity 
 4. Guerra, K.C., Toncar, A., Krishnamurthy, K. (2023). Miliaria. Statpearls. Treasure Island, FL. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK537176/ 
 5. Kadurina, M., Kazandjieva, J., & Bocheva, G. (2021). Immunopathogenesis and management of polymorphic light eruption. Dermatologic therapy, 34(6), e15167. https://doi.org/10.1111/dth.15167 
 6. Mayo Clinic, (2024). Sun allergy. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/sun-allergy/symptoms-causes/syc-20378077 
 7. Medscape, (2022). Actinic Prurigo Differential Diagnoses. https://emedicine.medscape.com/article/1120153-differential?form=fpf 
 8. Mioduszewski, M., & Beecker, J. (2015). Phytophotodermatitis from making sangria: a phototoxic reaction to lime and lemon juice. CMAJ : Canadian Medical Association journal = journal de l’Association medicale canadienne, 187(10), 756. https://doi.org/10.1503/cmaj.140942 
 9. NHS, (2024). Polymorphic light eruption. https://www.nhs.uk/conditions/polymorphic-light-eruption/ 
 10. Oakley, A.M., Ramsey, M.L., (2023). Polymorphic light eruption. Statpearls. Treasure Island, FL. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK430886/ 
 11. Patra, V., & Wolf, P. (2016). Microbial elements as the initial triggers in the pathogenesis of polymorphic light eruption?. Experimental dermatology, 25(12), 999–1001. https://doi.org/10.1111/exd.13162 
 12. United States FDA, (2024). The Sun and Your Medicine. https://www.fda.gov/drugs/special-features/sun-and-your-medicine 
 13. Zarfl, M., Patra, V., Bordag, N., Quehenberger, F., Golob-Schwarzl, N., Gruber-Wackernagel, A., & Wolf, P. (2024). Eradication of skin microbiota restores cytokine production and release in polymorphic light eruption. Experimental dermatology, 33(3), e15034. https://doi.org/10.1111/exd.15034 

SOOVITATUD TOOTED:

Sunbrero taimsete tüvirakkude ja melatoniiniga aaloe seerum
59.00 -
(9)
Lisa ostukorvi
Sunbrero turuletulek tähistab kosmeetikamaailmas uut ajajärku. Mitte kunagi varem pole arvestatud naha kaitsmisel päikese eest naha mikrobioomi ja päikese vahelise seosega! Aga siin me oleme, et Sinu naha loomulikule sombrerole anda üks LUMIne tõuge, biohäkkides seda rohkem SUNbreroks!
Add to bag
NEW
Spoilt in Spain geel kehale
32.00 -
(1)
Lisa ostukorvi
Pre- ja probiootikumidega rikastatud õlivaba, kiiresti imenduv peptide tanning aaloe geel kehale. Selleks, et Su nahk oleks mitmekülgselt kaitstud, niisutatud ja võrgutavalt jumekas - justkui oleksid naasnud Hispaania päikese alt!
Add to bag
Lullaby Rescue Balm
29.00 -
(17)
Lisa ostukorvi
Multifunktsionaalne SOS palsam erinevatest nahaprobleemidest taastumiseks ning nende ennetamiseks! Lullaby on loodud nahka kaitsma ja hooldama ka kõige ekstreemsemates olukordades! Perioraalne dermatiit, mähkmelööbed, raseerimisjärgsed ärritused ja muud nahaprobleemid tekitavad pidevat stressi ning alandavad elukvaliteeti - Lullaby on loodud selleks, et saaksid iga päeva muretult nautida ja unustada häirivad nahahädad. Usalda oma nahk Lullaby hoolde ning võta igast päevast maksimum.
Add to bag
BIO-KLINIK Rahustav ja sügavniisutav kehakreem
25.00 -
(78)
Lisa ostukorvi
Atoopiline dermatiit? Rosaatsea? Kuiv, tundlik või punetav nahk? BIO-KLINIK on just Sulle! Tegu on esimese eestimaise prebiootilise ja hüpoallergeense sarjaga, mis on loodud tippteaduse ja looduse tasakaalustatud sümbioosis.
Add to bag
Vaata kõiki
close
Toote lisamine ostukorvi
Toote mõõtmed

loader