Kiudainesegu 400g

Kiudainesegu 400g

Kiudained on prebiootikumid, sest nad on oluline toit meie soolestikus elavatele kasulikele bakteritele, mis moodustavad soolestiku mikrobioomi

29,90

Tootekood: 0010 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Viiest erinevast 100% taimse päritoluga kiudainest valmistatud maitsestamata segu sobib hästi segamiseks smuuti, mahla või jogurtiga.

Kiudainevaene toit võib olla seotud paljude tervisehädadega. Kõige sagedasemad kiudainete puudusega seotud mured on kõhukinnisus ja -lahtisus, soole ärritus, põletikud ja gaasid. Selgeid seoseid on leitud ka madala kiudainete tarbimise ja pahaloomuliste kasvajate, diabeedi ja IBS-ga. Tihti kaasneb madala kiudainete tarbimisega ka kehakaalu tõus.

Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) teadlaste poolt välja töötatud kiudainesegus on meie toitumisharjumuste põhjal vajalikus vahekorras just neid kiudaineid, millest eestlaste menüüs kõige enam puudu jääb: beetaglükaane, pektiini, resistentset tärklist, inuliini, arabinoksülaani. Kiudainesegu jaoks hoolikalt valitud koostisosad pärinevad kaerast, tsitrusviljadest, sigurist, psülliumist ja maisist.

Kiudainesegus olevad kiudained on prebiootilise toimega – see tähendab, et nad on oluline toit meie soolestikus elavatele kasulikele bakteritele, mis moodustavad soolestiku mikrobioomi. Kui söödav toit on kiudainete vaene, siis jäetakse kasulikud bakterid nälga. Soolekoosluse vaesumine omakorda alandab organismi kaitsevõimet kahjulike bakterite eest ja nõrgestab immuunsüsteemi ning võib kaasa tuua eelpool loetletud terviseprobleeme.

Soolestikus elavad bakterid:

– toodavad kehale kasulike toitaineid

– toodavad vajalike vitamiine (K ja B12)

– toetavad rakkude uuenemist ja närvisüsteemi tööd

– lagundavad toksilisi ühendeid

– reguleerivad toidumassi liikumist soolestikus

Eesti Rahvastiku Toitumisuuringu põhjal jääb keskmisel inimesel puudu 10–30 g kiudaineid.

Kiudainete minimaalne tarbimissoovitus täiskasvanutele päevas on:

  • naistel 25 grammi
  • meestel 35 graai

Lastel soovitatakse alates teisest eluaastast tarbida 8–13 grammi 1000 kcal kohta. Kiudainesegu lisamisel toidule lisa 1 g kiudainesegu kohta vähemalt 20 g vett (1 sl kohta 1 klaas vett). Kiudainesegu on saadaval 200 g ja 400 g pakis.

✍️📸

Anna teada, mida arvad...

Mida teised arvavad

There are no contributions yet.

×

E-poe kontoga kasutajad saavad näha ostuajalugu, tooteid arvustada, saata ja saada sooduskuponge, osaleda punktiprogrammis 🙌

Kui oled varem LUMI e-poest ostnud, siis loo konto selle sama emaili aadressiga, et süsteem sind ära tunneks. Või logi sisse/registreeri Facebooki või Google’i konto kaudu.

Logi sisse

Registreeru

Continue as a Guest

Don't have an account? Sign Up

Selleks, et maksimaalne hulk pakendist saaks taaskasutatud, on vaja meil kõigil ühiselt tegutseda. Aitäh et pakenditeemale tähelepanu pöörad. 🤗

Oleme liitunud Eesti Taaskasutusorganisatsiooniga ja tasume selle eest, et meie pakendeid ümber töödeldaks. Loe SIIT, mida pakendiga teha. 🍃🙏

Sulle võib meeldida ka…