Jõulukomplektid

Taaskord on saabumas aeg, mil jõulud on ukse taga. Meeles mõlguvad lõputud osturetked, pidustused, pereüritused ja loomulikult kingitused! Jõulud on aeg andmiseks. Kuidas aga kinkida nii, et elurõõm jõulustressi sisse ära ei upuks? Et kink ei oleks kohustus? Et me kõik planeedil Maa prügi sees üle ei kuumeneks? Kuidas rõõm ja rahu mitmekordistada? Mõned nipid meilt.

Kingime südamerahu iseendale

See on nagu lennukis selle hapnikumaskiga. Esmalt ikka endale ja siis teistele. Kõik algab sellest kui korraks peatuda ja mõelda, et mis siis selle kogu jõulutralli mõte on. Võta ette tassike mõnusat teed (või klaasike midagi), istu maha ja pea pisut aru. Kas ma olen sellega rahul, mida teeksin tänavu teisiti? Sealt see teekond algabki…

Kingime koosolemise aega

Millal viimati südamest selja märjaks naersid? Pigem ikka sõbra, lapse või töökaaslasega. Kingi õhtusöök ilma kinkideta. Kingi jalutuskäik parki või lebota ühiselt mitte midagi tehes. Kui on kange soov, midagi pakkida, siis aga palun: paki keegi oma sooja embusesse.

Kingime vähem aga hoolikamalt

Mis on kingi mõte ja väärtus? Väärtus see, et keegi teine on kulutanud oma aega, mõtteteravust ja südamesoojust millegi valmis tegemiseks. Ja kui aega on iseendal vähe või pole kindel oma oskuses midagi luua, siis on tore võimalus raha vastu saada see kellegi teise kulutatud energia. Ostetud kinkides pole midagi olemuslikult halba. Tee valik lihtsalt hoolikalt.

Kuna aega kõigil vähe, siis loosipakid ongi väga hea mõte. Saad pühendada oma aja ja tähelepanu ühele inimesele. Ja loomulikult on igas suguvõsas see üks pereliige, kes teeb loosipakkide reeglist hoolimata kingid kõigile. See naabrist-parem-sugulane. Temale me kingime järgmine aasta aja teraapiasse.

Kingime kodumaist, mis teeb olemise heaks

See on täiesti normaalne, et vahel on kiire ja vahel ei viitsi või ei oska. Ning on hulk inimesi, kes on oma südameenergia kulutanud toredate asjade ja elumuste loomiseks. Vali midagi, mis on kodumaine ja eetiliselt toodetud. Kultuurivaldkond, toit ja kosmeetika on suurepärased selleks. Pakuvad kasutamisel mõnusat elamust ja ei jää kapinurgale süütundest aastateks tolmama.

Kodumaise LUMI valikust leiad kindlasti häid kingivalikuid oma perele ja sõpradele.