LUMITEEK Cellular Health! Seleen

Toidulisand | 90 taimset kapslit

14.00 -

In stock

Seleeni esmane funktsioon organismis on kaasatus antioksüdantsetesse süsteemidesse ja kilpnäärme hormoonide ainevahetusse. Seleeni bioaktiivne vorm L-selenometioniin on üks paremini omastatavamaid ja imenduvamaid vorme. Lisaks aitab seleen kaasa immuunsüsteemi, spermatogeneesi ning juuste ja küünte normaalsele talitlusele.

Kirjeldus

Seleen on inimkehas hädavajalik mikroelement ja mängib kehas olulist rolli.

Seleeni esmane funktsioon organismis on kaasatus antioksüdantsetesse süsteemidesse ja kilpnäärme hormoonide ainevahetusse. Inimorganism seda väärtuslikku ainet ise sünteesida ei oska, seetõttu peab selle saama toiduga.

Seleeni sisaldavad näiteks:

  • looma maks
  • pähklid
  • seemned
  • mereannid.

Inimorganismis leidub seleeni kõige enam maksas, neerudes, spermas ja lihastes.

Seos oksüdatiivse stressi ja naha häirete ning naha ja juuste vananemise vahel on hästi kindlaks tehtud.

Seleen aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest ning hoida juuksed ja küüned terved. Seleen aitab läbi antioksüdantsete omaduste leevendada vananemisprotsessidega kaasnevat põletikku (#inflammaging)  vähendada DNA kahjustusi ja pikendada telomeere (oksüdatiivne stress kiirendab telomeeride hõõrdumist ja seeläbi lühenemist, mis on peamine naha vananemise põhjus) ning seega mängida rolli enneaegse vananemise vastu võitlemisel ja vananemisega seotud haiguste ennetamisel. Suurenenud oksüdatiivne stress mängib ka keskset rolli peanaha pigmentatsiooni järkjärgulisel kadumisel ja hallide juuste tekkimisel. 

On uuritud ka seleeni võimalikku mõju naha kaitsmisel UV-kiirguse poolt põhjustatud kahjustuste eest ja uuringutulemused viitavad sellele, et suukaudne toidulisandite tarbimine võib potentsiaalselt olla päikesekaitsekreemide abiaine. Arvatakse, et suukaudsed antioksüdandid võivad olla head abilised tervema naha saamiseks ja eriti selle kui organi kaitsmiseks lühi- ja pikaajaliste UV-indutseeritud oksüdatiivsete kahjustuste eest.

Seleeni antioksüdantsus väljendub teda sisaldavate ensüümide toime kaudu. Need kaitsevad organismi oksüdatiivset stressi põhjustavate osakeste eest ehk teisisõnu vabade radikaalide tekitatavate kahjustuste eest. Vabade radikaalide rohkus nõrgendab immuunsüsteemi ning põhjustab enneaegset vananemist. Seleeni kogusest organismis sõltub, kas viirushaiguste perioodil üldse haigestume ning kui raskelt haigust läbi põeme. 1996 aasta alguses selgus Ameerika meditsiiniühingu ajakirjas avaldatud uuringust, et seleen kaitseb meid paljude ohtlike haiguste ja rakkude vananemise eest ning vastutab organismi eri osades toimuvate protsesside toimimise eest. Seleeni loetakse nooruse mikroelemendiks, mis annab tagasi jõu ja pikendab elu.

Arvatakse, et toidust ja toidulisanditest saadavad mikroelemendid ning antioksüdandid on hea ennetusstrateegia enneaegse juuste hallinemise ja nahakahjustuste edasilükkamiseks nagu peened jooned ja kortsud, tuhmus, ebaühtlane nahatoon, kuiv nahk, vanaduse laigud, kare naha tekstuur, nähtavad poorid.

Lisaks aitab seleen kaasa kilpnäärme, immuunsüsteemi ja spermatogeneesi normaalsele talitlusele. 

Hiljutised uuringud on näidanud, et seleeni puudus võib süvendada atoopilist dermatiiti. 

MANUSTAMINE: 1 kapsel päevas koos toiduga. Raseduse, rinnaga toitmise ja ravimite tarvitamise korral pidada nõu arstiga.
Soovitatud annust mitte ületada, et vältida üleannustamist. Soovitame tarvitada seleeni aastas korra, kuurina. Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

SÄILITAMINE: Toodet hoida kuivas, mitte üle 22 C° soojuses ning kaitstuna otsese päikesevalguse eest.

Kasutatud kirjandus:
1. Zhonglin, C., Jianzhong, Z. & Hongjun, L. (2018) Selenium, aging and aging-related diseases. Aging Clinical and Experimental Research, Vol 31, (1035–1047).
2. Pincemail, J.,Smail, M. (2022) On the Potential Role of the Antioxidant Couple Vitamin E/Selenium Taken by the Oral Route in Skin and Hair Health. Antioxidants 2022, 11(11), (2270).
3. Ecosh.ee, Seleen.

 

koostis

KOOSTISOSAD:  riisijahu, seleen (L-seleenometioniin), taimne kapsel (glaseeraine pullulaan).

ALLERGEENID: puuduvad

1 kapsel sisaldab L-selenometioniini 150 μg, mis on 273% NRV*.

* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele (NRV – Nutrient Reference Value).

**Parim enne kuupäev on märgitud kleebisel pakendi põhjal.

Arvustused (0)

close
Toote lisamine ostukorvi

Pakendivaba või pakendiga?
-
+
ok, tehtud