Avasta, kuidas treeningmolekulid Sinu naha nooruslikkust ja elujõulisust edendavad!
Kõik teavad, et treening on meie kehale kasulik. Tegelikult on see meie kogu keha jaoks isegi hädavajalik, alates vaimse tervise hoidmisest kuni naha terviseni välja! Kuid oled Sa kunagi mõelnud, kuidas täpselt treeningu kasutegurid Sinu kehasse edastatakse?
Inimkeha on keeruline süsteemide kogum, mis trenni tehes hakkab saatma signaale vajalike muutuste tegemiseks. Üks signaalitüüp, mida keha saadab, on molekulide rühm nimega treeningmolekulid.
Need ühendid innustavad keha vormi minema – põletades rasva, muutes lihaseid tugevamaks ja nahka pringimaks ning pinguldatumaks. Neist võib mõelda kui meie kehade mikroskoopilistest personaaltreeneritest!
Hetkest, mil teadlased hakkasid treeningmolekulidest paremini aru saama, oli järgmine küsimus ilmne – kas saaksime treeningmolekule toota kehasse juurde ilma füüsilise liikumiseta? Vastus sellele võib tähendada suuri muutusi nahahoolduse tulevikus!
Niisiis uurimegi täna, mis on treeningmolekulid, kuidas nad töötavad, miks me neid võimalikult suures koguses tahame, ja kuidas on LUMI neid oma uusimas tootes Skin Gymis kasutanud!
Mis on treeningmolekulid?
Keha treenides toimub korraga mitu erinevat protsessi. Näiteks, kesknärvisüsteem saadab ajust käske kõigile keha peamistele süsteemidele, sealhulgas kardiovaskulaarsele, hingamisteedele, lihas-skeleti ja ainevahetussüsteemile.
Üldine sõnum nendele süsteemidele on üsna selge – unusta energia säästmine, sest on aeg panna asjad täisvõimsusel tööle! See tähendab, et keha hakkab eelistama tugevust, kiirust ja väledust pikale elueale ja rakkude hooldamisele. Lühiajaliselt on see suurepärane, kuid võib jätta keha pärast treeningut nõrgemaks.
Õnneks, tänu inimkeha fantastiliselt keerulisele loomule, mõistab see ka vajadust treeningujärgselt end parandada ja tugevdada – kahjustatud rakud vajavad uuendamist ja lihased ning teised olulised struktuurid vajavad tugevdamist.
Küll aga peab keha selle teabe kuidagi edastama rakkudele. Seda teeb ta erinevate peptiidide, metaboliitide ja RNA-de kaudu, mida me nimetame treeningmolekulideks.
Teadlased on seni avastanud sadu erinevaid treeningmolekulide ühendeid, mida meie kehad toodavad, ja mis hõlmavad kõiki peamisi organeid ja süsteeme. Võid mõelda neist kui keha sõnumitest rakkudele, mis käsivad muutuda paremini treenituks!
Treeni oma nahka LUMI abil!
Nüüd, kui teame mis treeningmolekulid on, siis jääb ainsa küsimusena, et milline võiks olla nende roll nahahoolduses? Kas need võivad olla võtme koostiosaks naha pringi ja pingul hoidmises ning meie keha paremini vormimiseks?
Meie sõbrad Barcelonas, Vytrus Biotechist, on tegelenud nendele küsimustele vastamisega ja on välja arendanud midagi tõeliselt erilist! Nende uusim taimse tüviraku aktiiv, Baolift™, mitmekordistab treeningmolekulide arvu kogu keha skin-fascia-muscle ( naha-fastsia-lihaste teljel ), et nahka pinguldada, parandada lihastoonust ja noorendada naha jume.
Kõik, kes on kasutanud LUMI tooteid, teavad, et meie kinnisideeks on biotehnoloogia! Ning eelkõige selle uuendused.. Niisiis kui kuulsime Baolifti™, teadsime, et peame seda kuidagi kasutama.
Tere tulemast Skin Gym sari – intensiivne treening nahale läbi toodete, mis on loodud näonaha ja keha sümbioosi edendama!
Skin Gym näoseerum on pinguldava ja nahka trimmiva toimega, vähendades naha lõtvumisest tingitud vajumist ning muutes näojooned selgemaks. Samuti stimuleerib see kudede ainevahetust, andes nahale särava jume ja paneb naha vedelikku salvestama, mis tagab sügavuti niisutatud naha. Lisaks muudab Skin Gym Sinu naha mikrobioota õnnelikuks, kasutades neurokosmeetilist, kanepist pärit toimeainet. Mis kõige parem – toode on õlivaba!
Skin Gym seerum kehale soodustab naha uuenemist, pinguldumist ja niiskuse säilitamisvõimet. Lisaks aitavad lisatud taimsed tüvirakud kurve vormida, kasutades rasvarakkude rakusisest energiat. Nahk jääb sügavalt niisutatuks, tundub katsudes trimmis ja sitke, nagu oleksite just tulnud pikalt jooksuringilt!
Viited:
-
Chow, L. S., Gerszten, R. E., Taylor, J. M., Pedersen, B. K., van Praag, H., Trappe, S., Febbraio, M. A., Galis, Z. S., Gao, Y., Haus, J. M., Lanza, I. R., Lavie, C. J., Lee, C. H., Lucia, A., Moro, C., Pandey, A., Robbins, J. M., Stanford, K. I., Thackray, A. E., Villeda, S., … Snyder, M. P. (2022). Exerkines in health, resilience and disease. Nature reviews. Endocrinology, 18(5), 273–289. https://doi.org/10.1038/s41574-022-00641-2
-
Jin, L., Diaz-Canestro, C., Wang, Y., Tse, M. A., & Xu, A. (2024). Exerkines and cardiometabolic benefits of exercise: from bench to clinic. EMBO molecular medicine, 16(3), 432–444. https://doi.org/10.1038/s44321-024-00027-z
-
Magliulo, L., Bondi, D., Pini, N., Marramiero, L., & Di Filippo, E. S. (2022). The wonder exerkines-novel insights: a critical state-of-the-art review. Molecular and cellular biochemistry, 477(1), 105–113. https://doi.org/10.1007/s11010-021-04264-5
-
Nilsson, M. I., Bourgeois, J. M., Nederveen, J. P., Leite, M. R., Hettinga, B. P., Bujak, A. L., May, L., Lin, E., Crozier, M., Rusiecki, D. R., Moffatt, C., Azzopardi, P., Young, J., Yang, Y., Nguyen, J., Adler, E., Lan, L., & Tarnopolsky, M. A. (2019). Lifelong aerobic exercise protects against inflammaging and cancer. PloS one, 14(1), e0210863. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0210863
-
Patel, P., N., Zqibel, H., (2022). Physiology, Exercise. Statpearls, Treasure Island, FL. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK482280/
-
Suzuki, K., Hekmatikar, A. H. A., Jalalian, S., Abbasi, S., Ahmadi, E., Kazemi, A., Ruhee, R. T., & Khoramipour, K. (2022). The Potential of Exerkines in Women’s COVID-19: A New Idea for a Better and More Accurate Understanding of the Mechanisms behind Physical Exercise. International journal of environmental research and public health, 19(23), 15645. https://doi.org/10.3390/ijerph192315645
-
Thau L, Reddy V, Singh P., (2022). Anatomy, Central Nervous System. Statpearls, Treasure Island, FL. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK542179/
-
Vytrus Biotech, (2024). Baolift™ – Your Skin Workout. https://www.vytrus.com/natural-active/baolift/
-
Zhou, N., Gong, L., Zhang, E., & Wang, X. (2024). Exploring exercise-driven exerkines: unraveling the regulation of metabolism and inflammation. PeerJ, 12, e17267. https://doi.org/10.7717/peerj.17267