back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

Tasuta tarne al. 20€

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

LUMI JÄTKUSUUTLIKKUSE FILOSOOFIA

Otsuste tegemisel lähtume alati kolmest printsiibist – tipptasemel teadusest, looduse hoidmisest ja väärtustamisest ning tasakaalu poole püüdlemisest. Teadus, loodus, tasakaal – need märksõnad iseloomustavad LUMI olemust kõige paremini.

Leiame end pidevalt mõtisklemas käimasoleva kliimakriisi pärast. Tahame anda oma osa nii edasise võimaliku kahju minimeerimises kui ka juba tekitatud probleemide leevendamises. Selleks, et see kõik võimalik oleks, püüame pidevalt leida lahendusi, mis oleks head nii meie klientidele kui ka planeedile. Olgu selleks siis tööstusliku kanepi kasvatamine ning uute ja innovaatiliste tarnijate leidmine, kes jälgivad meiega samu põhimõtteid, luues orgaanilisi alternatiive levinud kunstlikele koostisosadele, või hoopis pakendite kasutamise vähendamine. 

Loe edasi, kuidas meie jätkusuutlik filosoofia mõjutab kõike, mida me LUMIs teeme!

Kasvata ise!

Kui oleme otsimas uusi koostisosasid oma toodetele, küsime esmalt: “kas see on miski, mida saame ise kasvatada või korjata?”. Kui vastus on jaatav, siis just seda me teemegi! Ja kui mingil põhjusel me seda ise teha ei saa, siis leiame kellegi Eestist, kes seda meile toota saaks. Paljud meie tooted sisaldavad üle 95% kodumaist tooret – number, mille üle me oleme uskumatult uhked ja mida me püüame pidevalt suurendada!

Keskendudes kohalikule toormele, on koostisosade kvaliteedi tagamine ja tarneahelate lühikesena hoidmine palju lihtsam. Viimane punkt on jätkusuutlikult tegutsemiseks hädavajalik, sest hinnanguliselt 90% ettevõtete heitmaterjalidest- ning kogustest tuleneb tarneahelatest. Valides jätkusuutlikud kohalikud tootjad, vähendame tootmise ja saatmise heitkoguseid ning hoiame oma negatiivse keskkonnamõju võimalikult väikese.

Paljude meie koostisosade info, nii kodumaiste kui ka välismaiste, leiad LUMI veebilehelt. Peame väga oluliseks olla läbipaistvad ja anda infot koostiosade ning nende päritolu kohta, mis LUMI toodetesse satuvad, sest jätkusuutlikkus ilma läbipaistvuseta on lihtsalt tühjad sõnad!

Uuenduslikkuse jahil

Meil LUMIs on kombeks valida kõige uuenduslikumaid ja innovaatilisemaid läbimurdeid nahahoolduses, samuti otsime tihti ka koostisosasid, mis ei ole niivõrd laialdaselt kasutuses. Seetõttu võib juhtuda, et antud koostiosa ei ole Eestis leitav, sest seda lihtsalt ei kasvatata ega toodeta siin. Põhjuseid on mitmeid – vahel võib soovitud toode nõuda hoopis teistsugust kliimat ja teinekord ei olegi see isegi lähiregioonides leitav. 

Sellistes olukordades peame vaatama kaugemale. Tarnijate vahel valikuid tehes uurime ning külastame ettevõtteid isiklikult. Seda selleks, et ei peaks tegema järeleandmisi oma põhimõtete osas leida koostisosi, mis on kasulikud nii meie klientidele kui ka jätkusuutlikkuse hoidmisele.

Oma välisotsingutel oleme avastanud mitmeid imelisi ning meiega sarnaste eesmärkidega ettevõtteid. Näiteks leidsime meie põhjanaabrite juurest jätkusuutlikult majandava vetikatehase, kasutame sheavõid, mis saadakse täiesti jäätmevabalt! See ettevõte toetab oma tegevusega ka väikeseid Aafrika kogukondi. Ja mainimata ei saa jätta meie toodete uut superstaari savi, mis on nii ökoloogiliselt kui ka sotsiaalselt jätkusuutlik tooraine. See kõik on vaid jäämäe tipp! Siit saad lugeda pikemalt meie kõikidest uuenduslikest koostiosadest, mida LUMI toodetes kasutame.

Loodame, et kui üha enam tarbijaid mõistavad teaduspõhise, orgaanilise nahahoolduse eeliseid ja selle kasutamata potentsiaali, suureneb nõudlus nende suurepäraste koostisosade järele ning kodumaised tarnijad hakkavad uutele turgudele sisenema. Kui see juhtub, saame oma tarneahelaid lühendada, vähendades negatiivset keskkonnamõju veelgi enam. Suurelt mõtlemine ja innovatsioon tasuvad end ära!

Pakendamine

LUMI usub, et parim pakend on pakendi puudumine! Kahjuks peame tunnistama, et nende täielikult vältimine on meie suurusega ettevõttele võimatu. Kuid see ei tähenda, et me poleks teinud kõik endast oleneva, et vähendada olemasolevate pakendite keskkonnamõju!

Tervelt 90% meie klientidest valib kas taaskasutatud paberpakendi või loobub võimalusel paberpakenditest täielikult. See vähendab oluliselt toodetava paberi hulka ja seeläbi ka negatiivset keskkonnamõju! Oleme tänulikud igaühele teist, kes te need valikud teete – aitate meil käegakatsutavaid muutusi saavutada ja sellega kaitsta planeeti – aitäh!

​​Loomulikult saab alati rohkem teha. Praegusel hetkel on plastikpudelid vajalikud, sest meie tooted on säilitusainetevabad ja seetõttu vajavad nad õhukindlat sulgemist. Kuid meie unistus tulevikus on liikuda täielikult jätkusuutlikele lahendustele nagu nt ookeani taaskasutatud plastikust tehtud tuubid või biolagunevast kanepikiust pudelid.

Ja oleme sellele lähemal, kui võite ette kujutada! Iga päev toovad uued teaduslikud läbimurded meid lähemale nendele rohelisematele pakendilahendustele, mis on täielikult süsinikneutraalsed või isegi negatiivsed. Oleme optimistlikud, et need edusammud, koos üha kasvava keskkonnateadlike tarbijate hulgaga, teevad meie unistused varsti reaalsuseks!

Finola Kanep – Looduslik Süsiniku Siduja

LUMI püüdleb alati enama poole – rohkem lahendatud nahaprobleeme, rohkem naeratavaid kliente ja rohkem positiivset mõju maailmale. Arvame, et vaid süsiniku jalajälje vähendamisest ei piisa – me tahame anda oma panuse planeedile juba tekitatud kahju heastamiseks!

Üks tõhusamaid viise selle saavutamiseks on istutada rohkem taimi nimega Finola tööstuslik kanep. Finola tööstuslik kanep on tugev, toitev ja äärmiselt mitmekülgne ning sellel on sadu potentsiaalseid kasutusvõimalusi erinevates tööstusharudes, nagu nt nahahooldus ja ehitus.


Finola tööstusliku kanepi suurim eelis on selle loomulik süsiniku sidumise võime. Üks hektar Finola kanepit eemaldab igal aastal õhust kuni 22 tonni CO2, mis teeb sellest ühe tõhusaima loodusliku õhupuhastaja maailmas. See on aga vaid üks paljudest teenetest, mida tööstusliku kanepi kasvatamine loodusele tagasi annab. Nimelt kobestab tööstusliku kanepi taim mulda, eemaldab sealt toksiine ja tänu tugevale juuresüsteemile toob mulda juurde toitaineid.

Iga LUMI ostuga istutame 1 m2 Finola kanepit, puhastades igal aastal atmosfäärist 0,8 kg CO2. See algatus koos meie lühikeste tarneahelate ja muude jätkusuutlike jõupingutustega tähendab, et Sinu ostud LUMIS on süsinikuneutraalsed ja sageli isegi süsiniknegatiivsed!

loader