LUMI lõhn
Oleme saanud erinevaid ja vastakaid arvamusi LUMI toodete lõhna osas. Inimesed kas armastavad seda lõhna või üldse ei armasta. Mõistame mõlemat seisukohta. Tahtsime siinkohal pisut kogu selle lõhnateema tagamaid selgitada.
Kuidas tekib tootele lõhn?
Siin on kaks võimalust.
a) Toode lõhnab täpselt selle järgi, mis koostisained seal sees on. Üldiselt selline toode lõhnab leebelt ja lõhn haihtub nahalt kiiresti.
b) Toodet on timmitud aroomainetega ja nahk jääb lõhnama mõneks ajaks. Kasutada saab kas sünteetilisi (koostise nimistus tavaliselt parfüüm) või siis looduslikke eeterlikke õlisid.
Meie valik näohooldustoodetes on algusest peale olnud esimene variant, kuna mitmed aroomained on teada-tuntud ärritajad.
Millest tuleneb see nö LUMI lõhn?
Spetsiifiline lõhn on kanepiseemneõlil, mis on LUMI kreemide peamine koostiosa. Me kasutame värsket külmpressiõli, sest selle nahk hooldavad omadused on kõige paremad. Kanepiõli on tuntud kui nahaõlide kuningas, kuna seal on parimas vahekorras oomega rasvhapped, hulk väärtuslikke vitamiine, mineraale ja antioksüdante.
Kas seda lõhna ei saaks kanepiõlilt eemaldada?
Kuumutamisel ja rafineerimisel saab ära kaotada selle vastakaid arvamusi põhjustavat lõhna. Töötlemisprotsessiga kaob ära ka hulk kasulikke ühendeid. Võrdluseks toormoos ja keedumoos, toormoos on kasulikum kohe kindlasti. Seega oleme otsustanud, et kasutame äsja pressitud värsket õli. Nii tagame, et nahale jõuab suurim hulk looduslikke töötlemata aktiivaineid.
Miks see lõhnastamata toode peaks mulle korda minema?
Statistika kohaselt on lõhnaainete allergiad juba üle 30% inimestel ja see number tõuseb liigkasutuse tõttu aasta-aastalt. Mida enam kasutada lõhnastatud tooteid, seda suurem on šanss, et üks kord nahk hakkab üle reageerima. 26-st enim levinud allergeenist lõhnaainete osas, on enamus naturaalselt päritolu ehk pärinevad eeterlikest õlidest. Eeterlikud õlid on looduskosmeetikas laialt kasutuses, neil on mitmeid häid omadusi aga ka nendega on mõistlik jääda mõõdukuse piiresse.
Miks loodustoode lõhnab kord ühtemoodi kord teistmoodi?
Erinevalt sünteetilisest toormest, mida saab täpselt grammi kaupa lisada, kasvab loodus omasoodu. Seega lõhn võibki pisut erineda eri partiides. Nagu eri aastakäigu veinidel on erinev maitse.
Mida olulist teada säilitamisest ja rääsunud lõhnast?
Rääsunud kreemi lõhn tekib siis, kui kreem on kaua õhu käes või soojas. Kanepiseemneõli rääsub õhuga kokkupuutes kergesti, kuna on pungil kasulikest oomega-3 rasvhapetest. Seepärast pakendame kreemid pumbaga vaakumpudelisse. Kui tead, et kasutad toodet pikema aja jooksul (kauem kui nt 3 kuud), siis pigem hoia seda külmkapis.
Kas LUMI kreeme võib kodus ise lõhnastada?
Jah, kindlasti, kui nahk pole tundlik. Hea variant on tilk eeterlikku õli kreemile peopesas sisse segada. Sel juhul saab valida just endale meeldiva lõhna või soovitud terapeutilise omaduse. Ise valides ja segades saad kindel olla, et allergilist reaktsiooni ei teki.