+372 5663 2033
TASUTA TARNE AL. 49€!
JÄLGI MEID
Sinu ostukorv
Ostukorv on tühi
Lisa siia vahvaid tooteid
Kõik tooted
ATOOPILINE DERMATIIT
KOOSTIS
NAHA TERVIS

Mida oleme teinud aastakümneid valesti?

Inimesed muutuvad üha teadlikumaks ja valivamaks selle osas, mida nad sisse söövad, tarbivad ja endale peale määrivad ning kraanikausist alla lasevad. Oled Sa kunagi mõelnud, kui paljud koostisosad kreemipurgi nimekirjas on sinna lisatud Sinu naha hüvanguks?

Pikk koostisainete nimekiri võib tekitada illusiooni kui väga tõhusast tootest, kuid kahjuks on kreemide imelise konsistensi, lõhna ja värvuse taha peidetud väga palju aineid, millel puudub igasugune kasutegur meie nahale. Hullem veel, järjepideval kasutamisel võivad need tervist hoopis negatiivses suunas mõjutada ning reostada olulisel määral ka loodust. Oleme kirjutanud selle blogiposti, et aidata Sul mõista, mida sisaldavad näohooldustooted, kuidas need mõjuvad su nahale ja loodusele. Loodame, et see blogipost aitab Sul mõista rohkem toodete koostisnimekirju, et Su näole läheks täpselt see, mida vajab Su nahk normaalseks ja tervislikuks funktsioneerimiseks!

Kuigi ilumaailmas on tohutult valikut, näeme me, et nahaallergiate ja atoopilise dermatiidi sagenemist ning inimeste nahad on halvemas seisukorras kui iial enne. Mõnel juhul võivad sellega seotud olla ka sellised koostisosad nagu SLS, mineraalõli ja silikoonid, mis on sünteetiliste kosmeetikatoodete põhikomponendid. Sünteetiline kosmeetika on valmistatud koostisainetest, mis on valmistatud laboris. Mõtle sünteetilisele kui “kunstlik” või “tehislik”. Ristisõda puhtamate ilutoodete nimel jätkub, kunagi standardseks peetud nahahoolduskomponendid seatakse õigustatult kahtluse alla. Miks on saanud halva maine sellised sünteetilised koostisosad nagu SLS, mineraalõlid, silikoonid ?

SLS ehk sodium lauryl sulfate

SLS on pesuaine, pindaktiivne vahutav aine. Ajaloost näeme, et SLSi kasutati esmakordselt mootori rasvaeemaldusvahendina II maailmasõjas, kuna kemikaal oli piisavalt abrasiivne ja söövitav, et eemaldada kõige karmimad õlid ja tahm. Sellest ajast saati kasutatakse seda ka väga palju kosmeetikatoodetes , see on  odav ja tõhusalt puhastav, kuid paraku eemaldab nahalt ka looduslikud kaitseõlid, jättes selle paljastatuks ja altiks reaktsioonidele. See on väga leeliseline ja rikub naha pH-tasakaalu ning hävitab naha tervise seisukohalt olulist happemantlit. See on peamine põhjus, miks inimesed pärast näo pesemist tunnevad nahal kiskuvat ja kuivavat tunnet.

LUMI puhastusvahendid on SLS vabad, mittevahutavad, looduslikud, värskete taimeekstraktidega, parfüümivabad ning mitteärritavad! Need sisaldavad piimhapet, mis koorib õrnalt, kiirendades rakkude taastootmist ning luues särava ja ühtlase jume. Koos leebe puhastuskompleksiga valmistab naha ette näohooldusrutiini järgmiseks sammuks.

Külmpressitud kanepiseemneõli on väärtuslike oomega rasvhapete ja vitamiinide allikas, mis aitab taastada nahabarjääri. Taimsed ekstraktid kiirendavad pindmist vereringet, mille tulemusena varustatakse nahka vajalike toitainete ning hapnikuga. Seega LUMI tooted ei eemalda Su nahalt väärtuslikku, vaid toetavad seda ja lisavad veel juurdegi.

Mineraalõlid

Mineraalõlil on häid ja halbu külgi. See on oklusiivne, mis tähendab, et see asetseb naha peal, luues barjääri. Tänu sellele barjäärile ei saa nahas olev vesi ära aurustuda, kuid kahjuks ei too see kasu naha enda struktuurile. Mineraalõli mõju nahale kestab senikaua kui selle nahalt maha peseme, kuid pikas plaanis pole sellel meie nahale edendavaid omadusi. lmselt saab igaüks tõsta käe ja öelda, et mineraalõlil baseeruv huulemääre tekitab sõltuvust, sest kui see maha tuleb, tundub, et huuled kuivavad veel rohkem kui enne toote kasutamist. See sama juhtub ka nahaga. Veel enam, mineraalõli ei lagune looduses.

Koostiainete nimekirjas kasutatavad nimed mineraalõlidel. INCI: Paraffinum Liquidum, Paraffin, Petrolatum, Mineral Oil, Cera Microcristallina.

Seevastu looduslikel taimsetel õlidel on nahaga loomulik afiinsus ning seetõttu tunneb nahk seal olevad rasvhapped ära ja need imenduvad. See on eriti oluline kuiva naha puhul, kus asendamatud rasvhapped on ammendunud. Looduslik taimeõli täiendab nahka puuduolevate rasvhapetega, parandades naha seisundit sügavamal tasemel. Lisaks sisaldavad looduslikud taimeõlid antioksüdante, mis on nahale tohutult kasulikud ja omavad vananemisvastast toimet.

LUMI kreemid baseeruvad kanepiseemneõlil. Kanepiseemne õli on LUMI kreemidesse valitud selle kasulike omaduste tõttu nahale, aga boonuseks on see, et tööstusliku kanepi kui taime kasvatamine on kõige loodussõbralikum tegu, mida tänapäeva maailmas teha saab. Kanepiseemne õlis sisalduvate rasvhapete tasakaal on naha enda rasvhapete tasakaaluga väga sarnane, mis tähendab seda, et kanepiseemne õli adapteerub meie enda naharasuga väga hästi, pannes naha vähem rasu tootma, lisaks sisaldab see linoolhapet, mis vähendab pooride ummistumist. Kanepiseemneõlil on antioksüdantsed omadused, mis muudab selle toime vananemisvastaseks. Kanepiseemneõlis sisalduvad samad ained, mis leiduvad ka naha kaitsebarjääris, mistõttu tugevdab kanepiseemneõli naha kaitsebarjääri järjepideval kasutamisel. Ei tekita sõltuvust, vaid tugevdab nahka.

Silikoonid

Silikoonid on ränidioksiidist saadud poolvedelate ainete rühm. Räni on liiva põhikomponent, kuid see ei tähenda, et silikoonid oleksid looduslikud. Ränidioksiid peab silikooniks saamiseks läbima olulise keemilise protsessi. Silikoonid on nahahoolduses enim tuntud oma oklusiivsete omaduste poolest, mis tähendab,et nad moodustavad nahale barjäärilaadse katte, mis on vastupidav nii veele kui ka õhule.

Silikoonide eelised on vaid pealiskaudsed

Silikoonide ainulaadne tekstuur annab nahahooldustoodetele siidise tunde. See on silikoonide peamine roll seerumites ja niisutavates kreemides: need muudavad toote pealekandmise lihtsaks, annavad sametise tekstuuri ning jätavad tänu kilelisele kattele naha siledaks.
Kui teil pole näol tegemist lahtise haavaga, ei loo silikoonid nahale reaalset kasu.
Ehkki silikooniga täidetud seerumid ja niisutajad võivad muuta teie näo praegusel hetkel ilusaks, ei aita need kaasa naha pikaajalisele tervisele ja paranemisele. Niipea kui toode maha pestakse, on selle “kasulikud” omadused läinud.

Silikoone on raske maha pesta ja need jäävad pooridesse kinni ja kogunevad nahapinnale

Silikoonid on hüdrofoobsed, lihtsamalt öeldes nad tõrjuvad vett. Sel põhjusel silikoonipõhised tooted ei tule nahalt pestes maha, tekitades nahale kihi, mis segab naha normaalset funktsioneerimist ja ka näohooldustoodetes olevate aktiivainete imendumist.

Silikoonid põhjustavad vistrikke

Silikooni oklusiivsetel võimetel on varjukülg. Need lukustavad ka mõned mitte nii suurepärased ained meie nahale, näiteks aknele kalduvate klientide jaoks võivad silikoonid toimida “tõkkena” ja püüda kinni õli, mustuse ja surnud naharakud, muutes akne hullemaks.

Silikoonid ei ole keskkonnasõbralikud

Silikoonid on bioakumuleeruvad. Kui need on nahalt ära pestud, soodustavad need mudareostuse kogunemist  veekogudes ning need ei pruugi laguneda sadu aastaid.

Mõned koostisainete nimekirjas kasutatavad silikoonide nimed. INCI: dimethicone, cyclomethicone, cyclopentasiloxane, amodimethicone, PEG-12 dimethicone, dimethiconol, phenyl trimethicone, and dimethicone copolymer

LUMI väldib kõiki mitteaktiivseid koostisosi või tarbetuid täiteaineid, mis ei oma kasutegurit nahale ja reostavad loodust. Meile pole tähtis esimese kasutuskorra “wow” effekt, vaid järk-järgult tekkiv püsiv tulemus ja terve, särav, õnnelik nahk!

Järgmises postituses võtame ette potensiaalselt naha mikrobioomi tasakaalu hävitavad koostisosad nagu alkohol, lõhna- ja säilitusained, püsige lainel!