TASUTA tarne al. 39€

Meist

LUMI esimesed tooted jõudsid müüki 2013. aastal enne jõule. Oleme aja jooksul kõvasti arenenud, aga meie põhiväärtused on samad. Neist räägimegi. Samuti unistustest. 

Lisaks räägivad asutajad Helen Hirv ja Märt Miljan, miks LUMI sündis.

 

MIS ON LUMI JAOKS OLULINE

Isiklik lähenemine ja koos arendamine. Me teeme tooteid teile, kallid kliendid, ja koos teiega. Seepärast pärime ka tihtipeale, et kuidas meeldib ja küsime tagasisidet. Ning veedame tunde, et leida lahendus nahaprobleemidele või anda tootenõu (selleks siin see vestlusaken ongi). Kõige keerukamatest rosaatsea juhtumitest on saanud meie hitt-tooted. Nt sündis Bio-Klinik sari just tänu neile inimestele, kellele ükski teine toode ei sobinud. 

Puhas tooraine ja aus toode. Enamik meie toormest on ökoserdiga. Põhiline koostiosa kanepiseemneõli on eestimaine ja mahe. Mõtleme ka ökosertifikaadi taotlemisele, aga see kulu (ja see pole väike) tuleks lisada toote hinnale. Seni oleme arvanud, et usaldusgarantiiks on meie enda inimeste väärtused ja ostjate arvustused. 

Loome vaid tooteid, millel on funktsioon. Meil pole silmaseerumit neljas variatsioonis nelja erineva lillelõhnaga, sest see oleks lühinägelik müügitrikk. Ja aus on see, et arendame oma tooteid ise, meil on oma labor ja koostöö ülikoolidega. 

Terviklik lähenemine naha tervisele ja ilule. Terve nahk on ilus, see on särav ja sisemise kumaga. Hoolimata vanusest, nii meigita kui meigiga. Naha tervis tuleb läbi tervikliku lähenemise. Praktikas tähendab seda, et töötame koos toitumisnõustajate ja teiste spetsialistidega ning anname tervikliku nõu. Toitumine, uni, stress, emotsioonid, elustiil laiemalt – kõik mängib rolli. Kui mureks on akne, siis ei soovita me vaid hooldustoodet, vaid palume üle vaadata ka toidulaud.

Innovaatilisus ja teaduspõhisus. Vahel on tunne, et oleme veidi ajast eest. 2013. aastal kui tahtsime müüma hakata tooteid, millel pole lõhnaaineid ja mille säilivusaeg on lühike, (sest seal pole karme säilitusühendeid) põrkusime takistustesse. Õnneks said need ületatud ja lõhnavaba näohooldus on muutumas normiks. Olime esimesed Eestis, kes tõid turule prebiootilised tooted, mis aitavad nahal elavaid sõbralikke baktereid. Uudsus on meil geenides, seepärast olemegi peavoolust ees või vastuvoolus. Nagu asutajale Helenile meeldib öelda “Only dead fish go with a flow”. Praktikas tähendab, et teeme kõvasti koostööd (aitäh TÜ, TTÜ, TÜ Kliinikumi nahakliinik, Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik).

Enese-hool ja mõnus kulgemine. Me usume, et korralik kreem, nagu vikerkaarevärviline salat või armsaga veedetud hetk, ongi osa enesest hoolimisest. Enesearmatus pole kunagi kulu, vaid investeering kõige olulisemasse. Iseendasse. 

Meie tiim, meie kliendid, meie koostööpartnerid – tahame, et oleks mõnus koos asju teha ja koos kulgeda. Elu pole ju niisama rähklemine. 

 

MILLEST UNISTAME JA KUHU PÜÜDLEME?

2020. aasta alguses kolisime oma maamajja, kus saavad olema oma ravimtaimede põllud ja oma labor. Ise kasvatamine on meie ammune unistus olnud. Samas majas saab olema ka kanepiseemnete press, mis tagab, et purki saab äsjapressitud tooraine. Unbeatable freshness!  

Pakendi osas tahame liikuda veelgi suurema rohelisuse suunas. See on päris keeruline teema, kuna õhukindlaid pumppudeleid ökotoorainest väga pole. Vaakumpakend aga on oluline, kui ei soovi kreemi (ja seega nahale) lisada karme säilitusühendeid.

 

MIKS LUMI LÕIME

Intervjuu ilmus täispikkuses ajakirja Säde 2019 sügisnumbris

Kas iluvaldkond on alati köitnud?
Märt: Pigem on huvitanud alati tervise teemad, eriti nahaga seotud. Mul endal on autoimmuunne alopeetsia, isal oli melanoom, õel on atoopiline dermatiit. 

Helen: Minul oli see nagu saatus pigem. Samal ajaperioodil töötasin Tartu Ülikoolis, elukaaslane tegeles kanepiga ja lapsel ilmnes atoopiline dermatiit – pidin vaid pusletükid kokku panema, mis kõik olid minu jaoks korraga olemas.

Kuidas mõte sündis? Kas tegite ka turu-uuringuid?
Märt: Heleni võitlus lapse atoopilise dermatiidiga oli paljuski alguspunk. Siis oli hulk kokkulangevusi, ühist kirge ja huvi ning nii LUMI alguse saigi. Turu-uuringuid ei teinud, aga oli selge, et mõttetut jama on turg täis ja häid asju vähe.

Kas LUMI nime taga on ka eriline lugu?
Märt: Nime osas oli meil ajurünnak, kunagi kui firmat asutasime. Laual oli tookord veel ports nimesid, aga LUMI tundus endale õige. Lihtne ja meie olemust kokkuvõttev. Looduslik ja tavaline, teisalt oma seaduspäradega tekkiv ja imeline.

Helen: Iga lumehelves on sarnase struktuuriga, aga ehitub üles unikaalse kujuga kristalliks. Tundus kuidagi seda loodus kohtub teaduslikkusega hästi kokku võtvat. Lumi meeldis ka nendele, kellelt nõu küsisime.

 

VÕTA ÜHENDUST