LUMI puhkab 19.07-01.08! Pakke saadame välja 20., 23., 27. ja 30.07

KKK

KLIENTIDE LEVINUD KÜSIMUSED

K Ma pole oma tundliku nahaga varem bioaktiivainetega kreeme kasutanud. Kuidas peaks LUMI näokreemi kasutamist alustama?
V Alusta kreemi kasutamist aegamisi. Tundliku naha korral soovitame kohanemise soodustamiseks bioaktiivaineid sisaldavaid nahahooldustooteid esimese kahe nädala jooksul kasutada üle päeva. Järgmised kaks nädalat kasuta kreemi kord päevas ning edasi juba nii hommikuti kui õhtuti.
Looduslik nahahooldus võib alguses harjumatu ja isegi rasvane tunduda. LUMI praktiline kogemus on aga näidanud, et sünteetilised tooted (need, mis sisaldavad mineraalseid ja silikoonõlisid) mõjutavad naturaalsete nahahooldustoodete imendumist ja tõhusust. Sama kehtib ka alkoholi sisaldavate toodete puhul, mida samuti looduslike nahahooldustoodetega üheaegselt kasutada ei tohiks. Kui toode tundubki alguses rasvane, soovitame siiski selle kasutamist jätkata, et anda nahale aega harjumiseks. Kasuta toodet 2-3 nädalat. Sel ajal hakkavad looduslikud nahahooldustooted paremini imenduma. Juba nelja nädala pärast märkad tulemusi.
Uutel klientidel soovitame kõigepealt alustada enda nahatüübile sobivast näokreemist ja puhastustoodetest. Kui nahk on harjunud, soovitame nahahooldusrutiini lisada uusi tooteid, näiteks maski.

K LUMI näokreemi kasutama hakates esines alguses kerge punetus ja kihelustunne. Kas seda võivad põhjustada toodetes sisalduvad aktiivained? Kas sellised nähtused on normaalsed?
V Jah, lühiajaline punetus on igati normaalne. Kui punetus kestab 10-15 minutit, on see tavapärane reaktsioon regenereerivatele bioaktiivainetele. Paari nädalaga nahk aga harjub uute ainetega ning kaob ka punetus.
Pärast kreemi nahale kandmist võib tõesti esineda ka kerget kihelustunnet. Juhul, kui ka see ebameeldiv tunne ei kao pärast paarinädalast kreemi kasutamist, märkad nahal ka tugevat punetust või isegi paistetust, ei pruugi need sümptomid aga naha paranemisele viidata. Pidev naha ärritamine võib hoopis põletikulisi protsesse tekitada. Selle tagajärjel tekivad kollageeni ja ka teisi nahastruktuure kahjustavad ensüümid.
Kihelustunde, punetuse ja ärrituse tekkimise vältimiseks soovitame bioaktiivaineid sisaldavaid kreeme kanda kuivale nahale 10 minutit pärast selle pesemist. Märg nahk on kreemile vastuvõtlikum. Kui sul on tundlik nahk, kasuta alati kreemi just kuival nahal.

K Kas LUMI kreeme võib ka silmakreemi asemel kasutada?
V Jah. Kõik LUMI kreemid sobivad ideaalselt kasutamiseks ka silmaümbruses, nii et eraldi toote ostmine ei ole vajalik. Sarnaselt kõikidele näokreemidele tuleb ka silmakreemide puhul jälgida, et toode ei sisaldaks ärritavaid aineid. Peamisteks ärritajateks on parfüüm, eeterlikud õlid, alkohol ja teatud säilitusained, näiteks fenoksüetanool. Kõik LUMI näokreemid on aga välja töötatud tundlikule ning õrnale nahale ega sisalda ärritavaid aineid. Seetõttu sobivad need kasutamiseks ka näo kõige õrnemas piirkonnas.

K Kas LUMI tooteid võib kasutada ka lastel? Mis sobiks lapsele, kellel on tundlik nahk, mis eriti just külmal ajal kipub ketendama ning sügelema?
V Lastele on mõeldud meie Bio-Klinik rahustav ja sügavniisutav kehakreem. Beebide vanni-ja massaažiõlina on hinnatud ja armastatud LUMIderm kehaõli.

K Kas LUMI tootevalikus on midagi ka meestele?
V Kõik tooted LUMI valikus on unisex ehk sobivad kasutamiseks nii naistele kui ka meestele. Just seetõttu oleme ka oma kodulehel eraldi välja toonud need hooldustooted, mis on siiani meeste suurimad lemmikud olnud.
Naha struktuuri taastav sügavniisutav näokreem on populaarsust kogunud kui after-shave toode. Kõrge bioaktiivainete sisalduse tõttu on selle näol tegemist ka efektiivse vananemisvastase tootega küpsemale nahale. Samuti on meeste seas populaarne õrnalt kooriv ja puhastav Niisutav näopuhastuspiim.

K Mida teha, kui kreem hakkab näonahal justkui “rulluma”?
V Keskmine kreemi kogus kogu näopiirkonna jaoks on pool kuni üks pumbatäis. Sel viisil kasutades jätkub 50 ml suuruses näokreemi kuni kolmeks kuuks ning 10 ml reisisuuruses toodet umbes kaheks nädalaks. Kanna kreemi puhtale näole ja kaelale ning masseeri õrnalt. Kui näokreem kipub sinu nahal “rulluma”, kasuta seda korraga väiksemas koguses.

K Ükskõik, kui palju LUMI kreemi pudeli pumpa vajutan, ei tule toode mingil moel välja. Kuidas pudeli tööle saan?
V Kõik LUMI tooted on pakendatud spetsiaalsetesse pumbaga pudelitesse, et ühegi toote kvaliteet ei kannataks. Vahel peab aga selleks, et pumpsüsteem kreemiga täituks, pudelit tugevalt raputama. Pööra toode tagurpidi ja raputa kreemi tugeva liigutusega allapoole – sarnaselt sellele, kuidas kraadiklaasi nii-öelda “alla lööd”. Pudelit veel mõned korrad pumbates hakkab sinu kreemi pudel korralikult tööle ja saad seda kasutama hakata.

K Kui kaua tooted säilivad?
V Kõiki LUMI tooteid tuleks hoiustada jahedas ja pimedas, eemal otsesest päikesevalgusest. Õigesti hoiustatud toode säilib kinniselt 12 kuud ja pärast avamist 3-6 kuud.

K Kas kõik kosmeetikumid vajavad säilitusühendeid?
V Jah. Kõik kosmeetilised tooted (eriti sellised, mis sisaldavad vett) on ilma säilitusühendideta potentsiaalseks elupaigaks bakteritele, hallitusele ning seentele. Mikroorganismide pesitsemine ja kasvamine ilutootes võib viia tõsiste nahaprobleemideni. LUMI toodetesse on hoolikalt valitud just sellised looduslikud säilitusühendid, mida ühtlasi kasutatakse ka toiduainetööstuses, et tagada parim sobivus ja ohutus nahale.

K Olen kuulnud, et lilleveed ehk hüdrosoolid ei vaja säilitusühendeid. Miks LUMI näoveed neid sisaldavad?
V LUMI näoveed (samuti tuntud ka kui hüdrosool, hüdrolaat, destillaat ja lillevesi) on valmistatud destilleerimisprotsessi käigus. Selle tulemusena tekib kergelt happeline destillaat. Seetõttu on hüdrosoolid kergelt bakterite elutegevust inhibeeriva toimega, kuid mitte steriilsed. Teisisõnu: tegemist on värske tootega, mida võib võrrelda näiteks piimaga, kus ajapikku bakterid vohama hakkavad. Seega, kui hüdrosooli kasutatakse kosmeetilisel otstarbel, mitte ei pritsita ruumi aroomteraapilisel eesmärgil, siis on oluline, et tagatud oleks toote puhtus ning mikroobide levimine takistatud.

K Kas aknele kalduvale näonahale loodud tooteid võivad kasutada ka rasedad?
V Jah. Kõik LUMI Tundra sarja tooted on sobilikud kasutamiseks ka raseduse ja imetamise perioodil. Nahahooldusvahendid sisaldavad ühendeid, mis toimivad lokaalselt. Need ei imendu mingil moel ohtlikult kehasse ning lapseootel naised saavad oma nahamuresid leevendada ilma, et see veel sündimata lapsele ohtu kujutaks.