back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

Tasuta tarne al. 39€

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

Sinu iga ost LUMIst puhastab Eestimaa õhust 1kg CO2!

12056

Roheline initsiatiiv

Meie juures ostled CO2-neutraalselt või isegi -negatiivselt!

LUMI kanepiseemneõlil baseeruvaid nahahooldustooteid võid endale täiesti süümepiinadeta soetada, sest lisaks CO2 neelamisele on kanepi kasvatamisel veel mitmeid mõjusid, mis muudavad selle põllukultuuri planeedi kõige loodussõbralikumaks kultuurtaimeks.

Alustame kohe sellest, et me räägime industriaalsest kanepist, millest ei ole võimalik narkojoovet saavutada. Ometi selle sama toime tõttu on inimkond paarikümne aasta jooksul unustanud ära selle väärika taime tohutu potentsiaali.

Kanepikasvatuse algus ulatub kaugemale kui meie ajaarvamine. Seda peetakse esimeseks taimeks, mida inimesed enda tarbeks kasvatama hakkasid. Kanep kasvab peaaegu mistahes kliimas, samal ajal puhastades mulda mürkidest (ka radioaktiivsest saastest, nt Tšernobõlis) tehes seda paremini kui ükski teine taim ja rikastades veel seejuures pinnast ning kasvades ülimalt kiiresti – kanepi kasvutsükkel kestab umbes 4 kuud.

Kanepitaime kasutusvõimalused on lõputud, sellest on võimalik toota tuhandeid tooteid. See taim pakub vajalikku, et sind toita, sind riietada, sulle maja, laeva või autot ehitada ja lubab need ka sõitma panna. Kas teadsid, et juba aastal 1941 ehitas Henry Ford kanepiplastist auto ja pani selle kanepikütusega sõitma?

Lisaks on kanepil ka tervist edendavad omadused. Kanepiseemnetel on kõrge toiteväärtus, mis on näiteks valgusisalduselt võrdne loomalihaga , lisaks sisaldab see kõiki vajalikke aminohappeid ja oomega rasvhappeid inimesele ideaalses vahekorras.

Kanepikiud on kõige tugevam looduslik kiud, seda kasutasid juba viikingid oma laevadel, sest see on soolasele mereveele vastupidav ja kui õigesti töödeldud, võib kanepikiud olla tugevuselt võrdne terasega! Kui see oli piisavalt tugev viikingitele, on see ka piisavalt tugev meile!

Samuti on kanepikiust toodetud paber vastupidavam kui tselluloosist toodetud paber. Erinevalt viimasest, ei muutu see aja jooksul kollaseks. Vanasti tehti piiblid kanepipaberist ja need on siiani loetavad tänu sellele. Esimene piibel oli kanepipaberist ja selle väärtus on täna 25 miljonit dollarit, sest see on säilinud aastast 1454!

Kanep on olnud aastasadu kultustaimeks paljudes maailma paikades. Ameerikas on olnud aegu, kui kanepikasvatus oli kohustuslik kõigile maaomanikele. Näiteks II maailmasõja ajal oli USAs hüüdlause “Hemp for the Victory”. Kanepikiust sai toota sõja jaoks vajalikku: köit ja kangaid. Ka esimene Ameerika lipp oli tehtud kanepikangast.

Kanep ei meeldi mitte ainult inimestele, vaid uuringud on näidanud, et eriti armastavad kanepit mesilased ja linnud! Mesilased isegi väga! Teadlased on avastanud, et kanepi õietolmus on miskit, mis on mesilastele täielik supertoit. Kanepi kasvatamine võib olla lahendus mesilaste populatsiooni probleemile!

Peaaegu sama äge kui on LUMI, on ka LEGO, kes plaanib aastaks 2030 saada täielikult loodussõbralikuks ja vahetada legoklotside plastik kanepiplastiku vastu.

Suvel saad Läänemaad külastades meie koosloodud kanepipõldu imetlema tulla!

Iga Sinu LUMI ostu pealt istutame 1m2 Finola kanepit, mis puhastab Eesti õhust 0.8kg CO2. Korjatud kanepist toodame kanepiseemneõlil baseeruvaid LUMI tooteid. Nii tekitame rohelise ringi ja hoolitseme samal ajal enda rahva ja maa tervise eest!

Testi enda teadmisi ja saa -10% LUMI sooduskupong!

Sellel planeeti tervendaval, tervist andval ja imelisel taimel on nii palju hämmastavaid keskkonnahüvesid, mis annavad emakesele loodusele tagasi. Miks me kanepit nii väga armastame ja miks me usume, et suurim asi, mida me kõik praegu planeedi heaks teha saame, on üle minna kanepi kasutamisele!

loader