back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

üle 100€ ostuga kaasa kingitus

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

Keratosis Pilaris ehk hüperkeratoos ning selle leevendamine LUMI abiga

Keratosis pilaris ehk kõnekeeli tuntud kui “kananahk” on üks levinumaid nahaprobleeme maailmas, mõjutades ligi 50% elanikkonnast. Tegemist on täiesti ohutu nahaseisundiga, mis algab tavaliselt lapseeas ja kaob enamasti täiskasvanuikka jõudes.

Kuigi seisund on kahjutu, on see mõne jaoks suur kosmeetiline probleem, selle sümptomid võivad põhjustada ebamugavustunnet ja stressi, mõjutada kehapilti ning muuta inimest ebakindlamaks.

Uurime lähemalt, mis täpselt on keratosis pilaris, kuidas see seisund tekib ja kuidas saad LUMI abiga selle sümptomeid leevendada! 

Mis on keratosis pilaris?

Keratosis pilarist peetakse geneetiliseks seisundiks. See väljendub naha kareduses ja kuivade ning konarlike “punnikestena”  – justkui oleks pidevalt jahe ning sellest tulenevalt tekkinud kananahk. Seda põhjustab keratiini (valk, mis aitab moodustada juukseid, küüsi ja nahka) üleliigne kogunemine karvanääpsudes ning seetõttu pooride ummistumine. Nii moodustub väike muhk kohale, kust peaks karv väljuma. 

Kõige sagedamini esineb seda õlavartel, põskedel, reitel ja tuharatel. 

Keratosis pilarise esinemine on tavaline lastel ja noorukitel (sh puberteedieas), kuid ka rasedatel ning imetavatel naistel (tingitud hormonaalsetest muutustest). Samuti esineb seda tihemini neil, kellel on kuiv nahk või juba eksisteerivad nahaseisundid nagu ekseem, ihtüoos jms või allergiad.

Keratosis pilarisel on mitu erinevat alamtüüpi,  mida saab diagnostiliselt eristada. Üks nendest on Keratosis pilaris rubra, mille tulemuseks on punetavad, teralised “tükid” kätel ja jalgadel; Keratosis pilaris alba, mille keratiniseerumised pole põletikulised, kuid esineb kuivust, karedust ja mühulisust; ning Keratosis pilaris rubra faceii, mis ilmub näole (põhiliselt põskedele), tekitades tugevat punetust ning mühke. 

Kuigi alamtüüpide sümptomid võivad välja näha üsna erinevad, jäävad koduse leevenduse võimalused suures osas samaks. 

Nagu paljud nahaseisundid, on ka keratosis pilaris tugevalt mõjutatud aastaajast. Talvine õhk on sageli kuiv ja pidev kütmine vähendab siseruumides õhuniiskuse taset veelgi. See süvendab naha kuivust, mis omakorda muudab naha ketenduse ja ärrituse suhtes vastuvõtlikumaks, tuues esile keratosis pilarisele iseloomulikud naha tekstuurimuutused ja välimuse. 

Selle nahaseisundi puhul on soovitatud hoiduda kitsaste ja sünteetiliste riiete kandmisest, sest see võib põhjustada naha hõõrdumist, ärritades kuivuse poolt mõjutatud naha piirkondi veelgi.

Võitlus “kananaha” vastu LUMI abil!

Õnneks on meil Sulle ka häid uudiseid – sümptomid on väga kergesti leevendatavad ja reageerivad hästi järjepidevale hooldusrutiinile. Kuigi seisund ei ole tänasel hetkel täielikult väljaravitav, võib selle sümptomite hooldamine vähendada oluliselt ebamugavustunnet ja panna Sind end taas oma nahas hästi tundma!

Peamiselt seisneb sümptomite leevendamine naha tekstuuri parandamises – tuleb niisutada, kasutada koorijaid ehk keratolüütikume, mis lagundavad liigset keratiini nahapinnal. 

Iga LUMI niisutaja teeb imesid, tuues tagasi kaotatud niiskuse, kuid tegeledes Keratosis Pilarisega, soovitame Bio-Kliniku rahustavat ja sügavniisutavat kehakreemi. Bio-Klinik sari on Eesti esimene prebiootiline, hüpoallergeenne nahahooldustoodete valik ja on loodud sobima igale nahale, olenemata vanusest, tundlikkusest või seisundist. Oleme saanud mitmeid positiivseid kommentaare klientidelt nii laste kui ka täiskasvanute keratosis pilarise leevenemise kohta. 

Keha koorimine võib tunduda ajamahuka protseduurina, kuid LUMI pakub välja selleks kiire ja efektiivse viisi! Meie suurepärase Smooth Estonian AHA-BHA Tselluliidivastane geel on kasutatav üle kogu keha ja nagu nimigi ütleb, sisaldab see geel naha koorimiseks õrnasid AHA- ja BHA-happeid, mis aitavad üleliigselt kogunenud keratiinil karvanääpsudest eemalduda. Nahk jääb mõnusalt, võiks öelda isegi sõltuvusttekitavalt siledaks ja peale kauba veel pringiks!

Sobib kasutamiseks kõikide keratosis pilarise alamliikide puhul. 

Nudisti hüaluroonhappega kehaseerum on siin puhul samuti abiks! Hüaluroonhappel on võime taastada naha niiskustaset, samal ajal kui probiootikumid toetavad Sinu naha mikrofloorat. Õlivaba kehaseerum imendub hetkega ja rahustab nahka. 

Nahale, mis vajab natuke tugevamat lisahooldust, soovitame LUMI 15% AHA happekoorijat, seda võiks teostada kord nädalas. Happekoorimine aktiveerib nahas kollageeni, elastiini ja keramiidide tootmise. Need vajalikud ained tagavad Sulle sileda, pringi ning noorusliku naha. Lisatud looduslikud happed toimivad  keratolüütikumidena.

Iganädalane koorimine ühes Smooth Estoniani ja/või Bio-Kliniku igapäevase kasutamisega on võimas kombinatsioon keratoosi pilarise sümptomite vastu!

 

 

References
  1. British Association of Dermatologists, (2024). Keratosis Pilaris. https://www.bad.org.uk/pils/keratosis-pilaris/ 
  2. Fenner, J., & Silverberg, N. B. (2018). Skin diseases associated with atopic dermatitis. Clinics in dermatology, 36(5), 631–640. https://doi.org/10.1016/j.clindermatol.2018.05.004 
  3. Health, (2023). What Is Keratosis Pilaris? https://www.health.com/keratosis-pilaris-7504889 
  4. Pennycook, K. B., & McCready , T. A. (2023). Keratosis Pilaris. In StatPearls. StatPearls Publishing. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK546708/ 
  5. Thomas, M., & Khopkar, U. S. (2012). Keratosis pilaris revisited: is it more than just a follicular keratosis? International journal of trichology, 4(4), 255–258. https://doi.org/10.4103/0974-7753.111215 
  6. Wang, J. F., & Orlow, S. J. (2018). Keratosis Pilaris and its Subtypes: Associations, New Molecular and Pharmacologic Etiologies, and Therapeutic Options. American journal of clinical dermatology, 19(5), 733–757. https://doi.org/10.1007/s40257-018-0368-3 
  7. Wang, M. A., Wilson, A., & Murrell, D. F. (2023). A Review of the Scoring and Assessment of Keratosis Pilaris. Skin appendage disorders, 9(4), 241–251. https://doi.org/10.1159/000529487
  8. Yosipovitch, G., Mevorah, B., Mashiach, J., Chan, Y. H., & David, M. (2000). High body mass index, dry scaly leg skin and atopic conditions are highly associated with keratosis pilaris. Dermatology (Basel, Switzerland), 201(1), 34–36. https://doi.org/10.1159/000018425

SOOVITATUD TOOTED

BIO-KLINIK Rahustav ja sügavniisutav kehakreem
25.00 -
(77)
Lisa ostukorvi
Atoopiline dermatiit? Rosaatsea? Kuiv, tundlik või punetav nahk? BIO-KLINIK on just Sulle! Tegu on esimese eestimaise prebiootilise ja hüpoallergeense sarjaga, mis on loodud tippteaduse ja looduse tasakaalustatud sümbioosis.
Add to bag
Nudist hüaluroonhappega kehaseerum
29.00 -
(10)
Lisa ostukorvi
Ideaalne abimees enne ja pärast päevitamist, peale raseerimist, samuti tundlikkuse, punetuse ja ekseemi korral…või lihtsalt niisama! Elutu nahk, kuivus ja ärritus - see you never!
Add to bag
Smooth Estonian AHA-BHA Tselluliidivastane geel
29.00 -
(21)
Lisa ostukorvi
Aeg on olla tõeliselt smooth estonian!  Sile ja nooruslikult prink nahk kehal on sama tujutõstev kui kaunis näonahk! Fütoaktiivsed ained koorivad õrnalt ja stimuleerivad kollageeni tootmist ning tugevdavad kudesid, lisavad prinkust ja siluvad nahatekstuuri nii, et riided võivad ettearvamatult seljast libiseda!
Add to bag
15% AHA happekoorija
39.00 -
(24)
Lisa ostukorvi
Ummistunud pooridest, surnud naharakkudest, pindmistest kortsudest ning krobelisest, suurepoorilisest aknega nahast saad jagu ainult happekoorimisega. LUMI looduslik AHA-koorija on võti terve ja noorusliku naha saavutamiseks - maksimum efektiivsus läbi minimaalse ärrituse.
Add to bag
Vaata kõiki
close
Toote lisamine ostukorvi
Toote mõõtmed

loader