back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

üle 100€ ostuga kaasa kingitus

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

Puhastamine, mitte küürimine – õrnade näopuhastusvahendite tähtsus!

Lõpeta oma naha puhastuspiinad! LUMI õrnad puhastuspiimad tulevad appi!

Tihtipeale arvatakse, et ei ole vahet kuidas, millal ja millega oma nahka puhastada, sest puhastusvahend on näonahaga kokkupuutes lühikest aega ja eesmärk on alati üks- saada nahk täiesti puhtaks. Nii puhtaks, et hiljem vatiga näonahka pühkides jääks vatt täiesti valgeks ja nahk kriuksub säravas puhtuses.. 

See aga on väga kaugel tõest! Ja tihti on usin puhastus nahale üks ilmatuma suur väljakutse. Veelgi enam, kui tegeleme popi “double cleansing” ehk topeltpuhastusega.

Täna käsitleme just seda, mis on ühe hooldusrutiini alustalaks ja paljude iluentusiastide suurimaks komistuskiviks – puhastus. Kuidas teha seda nii, et oma nahka mitte kahjustada ja säilitada oma kõige tervem kaitsebarjäär?

Vahtude koht ei ole nahal – tõde sünteetiliste pindaktiivsete ainete kohta

Elame ajastul, kus valikut on palju, seda ka  puhastustoodete näol – on vahud ja veed, kreemid ning piimad. Piisab sellest, et jalutad oma lähima toidupoe kosmeetikaosakonnast läbi ja ainuüksi sealt leiad juba kümmet erinevat sorti puhastusvahendeid.

Selle tõttu kiputaksegi arvama, et puhastustooted ei erine suuresti koostisosade poolest ning lõppmõju- ja tulemus on samad. Paljudel on peal ka silt, et sobib ka kõige tundlikumale ja õrnemale nahale. Või et on lausa nii õrn, et ei vaja isegi pealt loputamist!

Tegelikkuses pole see aga sugugi nii. Tahame rõhutada, et see, mis tüüpi puhastustoodet Sa oma näol kasutad, on ülioluline. Kui on üks teadmine, mis siit postitusest külge võiks jääda, siis olgu selleks see!

Puhastustooted töötavad pindaktiivsete ainete abil. Pindaktiivsed ained on ühendid, mis vähendavad vedelike pindpinevust ja aitavad eemaldada nahapinnalt soovimatuid jääke.

Kahjuks aga ei ole kõik pindaktiivsed ained ühtemoodi loodud. Sünteetilised pindaktiivsed ained (nagu need, mida leidub enamike suurte nahahooldusbrändide puhastusvahendites), võivad olla nahale liiga karmid, eemaldades naha pinnalt naturaalsed õlid ja kahjustades seeläbi naha kaitsebarjääri.

Ja see pole veel kõik. Lisaks sellele, et nende mõju naha tervisele on pikas plaanis laastav, võivad nad oma toksilisuse ja aeglase biolagunemise tõttu avaldada kahjulikku mõju keskkonnale. Tuletame veel meelde, et nende puhastusvahendite tootmiseks on kasutatud hulgaliselt looduse puhast vett!

Naatriumlauretsulfaat, mida siltidel tähistatakse kui SLES, on üks tavalisematest sünteetilistest pindaktiivsetest ainetest. Seda leidub paljudes puhastusvahendites, šampoonides ja dušigeelides. Antud aine “väärtus” tuleneb tema odavast tootmise võimalusest, mustusele sidumise võimest ja vahu hulga poolest, mida ta tekitada suudab (peamine omadus, mida kasutajad sageli ekslikult võrdlevad tõhususega).

Kuid on palju tõendeid, mis viitavad sellele, et SLES on halb uudis nii meie nahale, kui ka keskkonnale. Uuringud on leidnud, et SLES vähendab naha rakkude elujõulisust, põhjustab ärritust (sh punetust ja sügelust), ning võib olla merre jõudes toksiline vee-elustikule.

Pärast kõike seda võib tulla suure üllatusena, et tegelikkuses on SLES parem ning täiendatud versioon oma algvormist, naatriumlaurüülsulfaadist (SLS). SLS on kurikuulus oma võime poolest põhjustada mitmeid nahaärritusi ning oma toksiliste mõjude poolest vee-elustikule. Kahjuks aga on see aine, mida võib siiani leida paljudes toodetes.

Sünteetilised pindaktiivsed ained võivad naha mikrobioomi tõsiselt mõjutada, põhjustades düsbioosi – seisundi, kus meie oluline mikrofloora on tasakaalust väljas või kadunud. Uuringud on leidnud, et pärast SLS kasutamist oli osalejate nahal vähem häid baktereid, mis on seotud naha kaitsmise ja parandamisega, samas kui patogeeniga seotud bakterite tase oli tõusnud!

KAS TEADSID? Naatriumlaurüülsulfaati (SLS) kasutati esmakordselt mootori rasvaeemaldusvahendina Teises maailmasõjas, kuna kemikaal oli piisavalt abrasiivne ja söövitav, et eemaldada kõige kangemad õlid ja tahm. Seejärel toodi see pärast teist maailmasõda USA-sse ja kuni 1950. aastate keskpaigani kasutati samal eesmärgil tootes Gunk.

 

Kuid mitte ainult SLS ja SLES ei põhjusta probleeme. Veel üks väga laialdaselt levinud sünteetiline pindaktiivne aine on naatriumlauroüülsarkosinaat. See peaks olema justkui ‘lahkem’ versioon SLS-ist, kuid on samuti näidanud kasuliku mikrobioota hulga vähendamist ja naha kaitsebarjääri funktsiooni hävitamist.

Kokkuvõttes arvame meie, et sünteetilised pindaktiivsed ained ning naha ülepuhastamine on suur probleem ja seda nii inimestele kui ka keskkonnale. Kui kunagi ammu algasid nahaprobleemid mustusest ja vähesest pesemisest, siis täna algavad enamikud probleemid liiga tugevast ja tihedast puhastamisest. Mis on selle juures kõige hirmutavam- intensiivsest ja sagedasest puhastamisest ei muutu me mitte puhtamaks, vaid mustemaks. Nahk püüab taastada ülepuhastamise tõttu eemaldatud rasukihi aktiivse rasuerituse kaudu. Üleliigselt rasusel nahal aga on 10x rohkem baktereid kui normaalsel nahal. Mis paneb meid ennast veelgi rohkem pesema! 

LUMI puhastuspiimad – nahal õrnad, kuid just parasjagu tõhusad!

Peame väga tähtsaks nii naha puhastamist kui ka selle piisavalt õrna käsitlemist, et jätta nahabarjäär terveks, õnnelikuks ja terviklikuks. Tugev nahk, mida on õrnalt hoitud, näeb välja õnnelik! Õrn nahk, mida on tugevalt puhastatud, näeb välja ärritatud! 

Meie nahahoolduse spetsialistide tiim on välja töötanud kolm suurepärast puhastuspiima, igaüks neist on mõeldud sobima ilurutiini, sõltuvalt individuaalsetest vajadustest.

Meie klassikaline Niisutav Puhastuspiim puhastab naha pinda ilma mikrobioomi tasakaalu rikkumata või naha kaitsebarjääri kahjustamata. Ja tänu selle 100% naturaalsele koostisele võid olla kindel, et Sinu puhastusvahend on keskkonnale sama õrn kui nahale.

Tundra AHA-BHA Puhastuspiim pakub sama põhjalikku, kuid õrna puhastust ja omab täiesti looduslikku koostist. See sisaldab AHA-BHA happeid, mis koorivad nahka õrnalt ja hoiavad ära ummistunud poorid. Tundra puhastuspiim aitab eemal hoida aknet ja on ideaalne kõigile, kes soovivad rikastada oma nahahooldusrutiini oluliste keratolüütikumidega! 

Õrn meigieemaldi Babyface on kreemjas segu taimsetest õlidest ja bioaktiivainetest, mis vabastab näo vaid sekunditega tugeva ripsmetušši või lauvärvi haardest. Nahk jääb pehme, puhas ja klaar – just nagu beebil. Babyface-i üdini looduslikes ja vegan-koostisainetes leidub rikkalikult antioksüdante ning nahka tugevdavaid oomega rasvhappeid.

Olenemata Sinu naha eripärast või sellest, mida oma puhastustootest saada soovid, LUMI-l on Sulle lahendus – alati sünteetiliste pindaktiivsete ainete vabana.

 

Mõned lisanipid  nahapuhastuseks – otse Meie LUMI nahahooldusekspertidelt

1. Väldi topelt puhastamist – Nahahoolduse puhul on väga lihtne liiale minna. Kui üks kord on hea, siis kaks veel parem, eks? Kahjuks mitte.

Seda loogikat ei tohiks kunagi kasutada puhastamiseks! Tooted on formuleeritud kasutamiseks täpselt nii nagu nende silt soovitab. Ja teine puhastustiir ei tee nahka puhtamaks, vaid hoopis kahjustab seda ja sellel olevaid kasulikke baktereid.

2. Puhasta üks kord päevas – Tänaseks teab enamik inimesi, et juuste liiga tihe pesemine võib neilt naturaalsed õlid ära võtta ja põhjustada rohkem probleeme kui leevendust (liigõlisus, kõõm, jms). Sarnast põhimõtet tuleks rakendada ka oma näonaha puhul! 

Kuigi puhastamine on igasuguse nahahooldusrutiini oluline osa, põhjustab naha liigne puhastamine oluliste õlide eemaldamist selle pinnalt. Toimuma võib hakata vastupidine efekt, kus nahk toodab liigset rasu.

Soovitame puhastada nahka üks kord päevas osana õhtusest rutiinist. Hommikul ärgates ei ole vaja nahka puhastada ja nahk tänab Sind, et Sa ei liialda hõõrumisega!

Loputa vajadusel vaid külma veega või pese ainult silmad! Piserda nahk üle tooniku ja hüdrosooliga ning määri päevaks uus kiht kreemi. Või võid hoopis märgata, et nahk on piisavalt niisutatud ja päevakreemi enam juurde ei vajagi! Esimesed päevad võib see tunduda harjumatu ja jätta justkui hoolitsemata tunde, kuid Su naha tänusõnad ei jää Su silmale märkamata!

 3. Kasuta näo puhastamiseks oma sõrmi – Võib-olla oled kuulnud “nõuandeid”, mis soovitavad kasutada pesemisel patju, lappe või harjakesi, et nahka paremini puhastada. Mõned ettevõtted müüvad isegi elektroonilisi harju, mis lihvivad nahka nagu see oleks mööblitükk!

Patjade ja lappide kasutamine näopesul peaks olema ainult juhul, kui näolt tuleb eemaldada tugevat meiki.  

Väldi kõiki neid mõttetuid, kahjulikke ja jaburaid variante. Sinu sõrmed on näo puhastamiseks ideaalne vahend ja boonusena on need ka täiesti tasuta! 😉

4. Leige vesi ja mitte midagi muud – Kas märkad sageli, et nahk on puhastamise järel punetav? Sellisel juhul võib olla, et kasutad liiga kuuma vett. Selle asemel eemalda puhastuspiim leige veega – sama tõhus ja palju õrnem Sinu nahale!

Vee teemal pikemalt peatudes soovitame kinni pidada lihtsast H2Ost. Ei ole vajadust kasutada puhastusvahendi maha loputamiseks selliseid tooteid nagu mitsellaarvesi, mis võib veelgi enam põhjustada ärritust ja muid probleeme. Kuigi tooteetiketid väidavad vastupidist, näeme meie LUMIs mitsellaarvee kasutajatel nahaärritust ja nahakuivust. Sinu nahk on loodud vee jaoks – pea sellest kinni! Kui mitsellaarvesi eemaldab ilma probleemideta ripsmetušši, ei saa see ühelgi juhul olla naha vastu hellem kui kraanivesi! Ja selline tegus puhastusvahend endale ööseks ja päevaks nahapinnale jätta, on kuritegu naha vastu!

Oled valmis loobuma sünteetilistest pindaktiivsetest ainetest ja tahad hakata oma nahale pakkuma hellust, mida ta vajab? Klõpsa ükskõik, millise ülalmainitud toote peal, et minna otse meie veebipoodi. Oled millegi muu otsinguil? Vaata meie kogu teaduslikult põhjendatud, looduslikku nahahoolduslahenduste valikut just siit!

 

Tunned huvi, et mis see naha mikrobioom täpsemalt on? Loe SIIT meie blogipostitust , kus räägime selle olulisusest ning viisidest, kuidas mikrobioomi tervist edendada.


Viited:
  1.   Adu SA, Twigg MS, Naughton PJ, Marchant R, Banat IM. Glycolipid Biosurfactants in Skincare Applications: Challenges and Recommendations for Future Exploitation. Molecules. 2023 May 31;28(11):4463. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37298939/
  2.   Güder S Sr, Güder H. Investigation of the Chemical Content and User Comments on Facial Cleansing Products. Cureus. 2023 May 7;15(5):e38673. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10243403/
  3.   Leoty-Okombi, S.; Gillaizeau, F.; Leuillet, S.; Douillard, B.; Le Fresne-Languille, S.; Carton, T.; De Martino, A.; Moussou, P.; Bonnaud-Rosaye, C.; André, V. Effect of Sodium Lauryl Sulfate (SLS) Applied as a Patch on Human Skin Physiology and Its Microbiota. Cosmetics. 2021, 8, 6. https://doi.org/10.3390/cosmetics8010006
  4.   Mijaljica D, Spada F, Harrison IP. Skin Cleansing without or with Compromise: Soaps and Syndets. Molecules. 2022 Mar 21;27(6):2010. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8954092/
  5.   Paciello S, Russo T, De Marchi L, Soares AMVM, Meucci V, Pretti C, He Y, Della Torre C, Freitas R. Sub-lethal effects induced in Mytilus galloprovincialis after short-term exposure to sodium lauryl sulfate: Comparison of the biological responses given by mussels under two temperature scenarios. Comp Biochem Physiol C Toxicol Pharmacol. 2023 Aug;270:109644. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37149013/
  6.   Townsend N, Hazan A, Dell’Acqua G. New Topicals to Support a Healthy Scalp While Preserving the Microbiome: A Report of Clinical and in Vitro Studies. J Clin Aesthet Dermatol. 2023 Oct;16(10 Suppl 1):S4-S11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10939504
  7.   Walters RM, Mao G, Gunn ET, Hornby S. Cleansing formulations that respect skin barrier integrity. Dermatol Res Pract. 2012;2012:495917. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3425021/
  8. 8.    Zhao H, Yu F, Wang C, Han Z, Liu S, Chen D, Liu D, Meng X, He X, Huang Z. The impacts of sodium lauroyl sarcosinate in facial cleanser on facial skin microbiome and lipidome. J Cosmet Dermatol. 2024 Apr;23(4):1351-1359. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37990616/

SOOVITATUD TOOTED

Niisutav näopuhastuspiim
20.00 -
(38)
Lisa ostukorvi
Mida on vaja veatult klaari näonaha saavutamiseks? Õrna, kuid tõhusat näopuhastust, mis ergutab rakkude uuenemist ning valmistab naha ette uuteks toitaineteks. Efektiivne näopuhastuspiim koorib õrnalt, eemaldades mustuse ning surnud naharakud. Puhastuse järgselt jääb nahk mõnusalt niisutatuks ja säravaks.
Add to bag
TUNDRA AHA-BHA Puhastuspiim
24.00 -
(53)
Lisa ostukorvi
Leebe, kuid tõhus puhastuspiim on välja töötatud spetsiaalselt aknele kalduva naha hoolduseks, pakkumaks maksimaalset tulemust ilma sealjuures nahka kuivatamata.
Add to bag
Õrn meigieemaldi "Babyface" näole ja silmadele
19.00 -
(31)
Lisa ostukorvi
Kreemjas segu taimsetest õlidest ja bioaktiivainetest vabastab näo vaid sekunditega tugeva ripsmetušši või lauvärvi haardest. Nahk jääb pehme, puhas ja klaar – just nagu beebil. 
Add to bag
Vaata kõiki
close
Toote lisamine ostukorvi
Toote mõõtmed

loader