back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

Tasuta tarne al. 39€

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

Sinu naha mikrobioom väärib paremat: UV-kaitse tulevik LUMI-ga!

Fotokahjustused ja fotovananemine on ühed needused kõigile, kes soovivad naha vananemisprotsesse aeglustada. Pikka aega oldi seisukohal, et senikaua, kuni nahk päevitamisest punaseks ei lähe ja maha ei kooru, siis ei mõjuta päike meie nahka üldse (peale selle, et saame ilusa kuldpruuni jume). Viimaste aastakümnete teadustöö on aga selgitanud, et päikese käes viibimine võib endaga kaasa tuua naha enneaegse vananemise.

Hinnanguliselt umbes 80% näonaha vananemismärkide tekitajaks on UV-kiirgus. Seetõttu on ülioluline hoida oma naha tervist, kaitsebarjääri ja kasutada päikese käes viibides nahka kaitsvaid tooteid nagu niisutajad, antioksüdandid ja SPF päikesekaitsekreemid.

Kahjuks aga jätavad SPF kreemide koostised sageli soovida. Nendel võib olla laastavat mõju nii keskkonnale kui ebasoodsat mõju inimese tervisele (eriti nano-suuruses koostisosadel). Seepärast soovitame alati kasutada jätkusuutlike ja orgaanilisi SPF kreeme, eelistatult non-nano tsingi baasil tooteid, mis ei jäta nahale tugevat valget kihti ning ei imendu nahka.

Kuid on veel üks aga. Isegi parimad SPF kreemid jätavad enamasti tähelepanuta ühe väga olulise faktori meie naha kaitses – naha mikrobioom.

Viimastel aastatel on uuringud näidanud, et see triljonitest mikroskoopilistest organismidest koosnev keskkond avaldab meie tervisele tohutult mõju – olgu see siis patogeenide eest kaitsmine, naha parandamine või naha enneaegse vananemise vastu aitamine.

Kahjuks aga ei ole nahahooldustööstuse jaoks mitu aastakümmet olnud fookuses mikrobioota tervis ega nendele UV-kiirguse poolt tekitatud mõjutused. Samuti puuduvad tänaseni lahendused, mis oleksid loodud meie naha mikroobikogukonda kaitsma.

Meie LUMI-s arvame, et on tagumine aeg seda muuta! Oleme pikalt otsinud innovaatilisi, looduslike lahendusi, et pakkuda nahale kaitset päikese eest, kuid nii, et see oleks samal ajal ka mikrobioota sõbralik – nii sündiski Sunbrero. Kuid sellest räägime lähemalt juba mõne aja pärast!

Kõigepealt heidame pilgu sellele, et mis on mikrobioom, milline on UV-kiirguse mõju seal elavale mikrobiootale ja mida me saame teha nende oluliste mikroobide aitamiseks, et nad saaksid meid vastu aidata!

Päikese mõju naha mikrobioomile

LUMI fännina oled sa kindlasti juba mikrobioomist kuulnud ning tead selle kohta palju. Kuid juhuks, kui oled siin uus, siis teeme kiire ülevaate.

Mikrobioom on nimetus triljonitest mikroskoopilistest organismidest koosnevale keskkonnale, mis elab meie naha pinnal. Sinna hulka kuuluvad bakterid, seened ja isegi viirused! Need mikroorganismid on arenenud miljoneid aastaid ning on seeläbi õppinud inimestega koos harmooniliselt elama. Suhe on sünergiline – me pakume mikrobiootale kodu ning toitainete allikat ja vastutasuks annavad nemad meie nahale palju kasulikku. Plusside hulka kuuluvad meie naha kaitsmine, niisutamine ja parandamine ning samuti enneaegse vananemise vältimine ja saasteainete kehasse jõudmise tõkestamine.

Mikrobioota on tõesti üks meie naha suurimaid varasid! See oleks nagu nahahooldustoodete labor meie naha pinnal! Kuid olenemata selle tugevusest, on mikrobioom siiski ka haavatav UV-kiirguse osas.

Tänaseks teame, et mikrobiootal on mõned kohandumused, läbi mille ta päikese mõjutustega toime tuleb. Näiteks toodab ta melaniini ja antioksüdantide ühendeid, mis aitavad kaitsta naharakke kahjustuste eest. See küll leevendab mõningaid UV-kiirguse mõjusid, kuid ei ole piisav pideva ja pikalt kestva kokkupuute korral.

Veelgi enam kinnitavad seda 2024. aasta alguses läbiviidud uuringud, mille käigus leiti palju uuenduslikku infot päikese (ja päikesekaitse) mõju kohta meie naha mikrobioomile. Uuringute kohaselt on UV-kiirgusel selged bakteritsiidsed (baktereid hävitavad) mõjud. Ning kuna erinevatel bakteritel on erinev vastupanuvõime ja need hävinevad erinevatel kiirustel, võib seeläbi UV-kiirgus hävitada mikrobioomi peent tasakaalu.

Uuringute käigus leiti ka, et päikesekreem ise, oma antimikroobsete koostisosadega, võib häirida mikrobioomi tasakaalu, võimaldades mõnel bakteril liigselt esile tõusta ja teistel kasulikel bakteritel hävineda.
Kokkuvõtvalt – päikese käes pikalt viibides peame kasutama päikesekreemi või selle sarnaseid tooteid, et vältida fotovananemist. Teisalt mõistame ka seda, et päikesekreem teeb vähe selleks, et kaitsta naha mikrobiootat ja võib pigem häirida selle tasakaalu.

See tähendab, et SPF-kreemide täiendamiseks vajame lahendust, mis suudaks aidata, kaitsta ja tasakaalustada mikrobiootat. Just seda kõike uus LUMI toode pakubki – tere tulemast, Sunbrero!

 

Kaitse oma mikrobiootat, et see saaks sinu nahka kaitsta!

Sunbrero on SPF-booster, mis ühendab endas kõige kaasaegsemad orgaanilise biokeemia koostisosad ja aastatuhandeid kasutuses olevad taimed. Tulemuseks on innovaatiline seerum, mis aitab kaitsta sinu nahka ja selle mikrobiootat UV-kiirguse mõjude eest!

Otsingud koostisosade järele osutusid viljakaks, kui tutvusime Barcelonas ühe innovaatilise ettevõttega –  Vytrus Biotechiga. Läbi taimsete tüvirakkude uurimise on Vytrus Biotech loonud mitmeid revolutsioonilisi aktiivseid koostisaineid, mis keskenduvad just naha mikrobioomile.

Vytrus Biotechi poolt arendatud Photobiome™ prebiootikumid on naha pinnal olevatele mikroorganismidele ülimalt kasulikud, sundides mikroobe kasutama oma loomuomasid fotokaitsemehhanisme. See tähendab, et mikrobioom saab keskenduda naha taastumisele fotokahjustustest ja ei pea proovima ennast samaaegselt tervendada ega tasakaalustada!

Mistahes mikrobioota tasakaalutuste lahendamiseks on meil veel üks taimse tüviraku derivaat. Probiootikum, mis häkib bakterite suhtluskanalitesse, tagades kasulike bakterite paljunemise ja kahjulike mikroobide leviku minimeerimise. See on kõrgetasemeline ja täiesti looduslik naha päästja!

Toote täiustamiseks oleme lisanud veel mõned koostisosad, mis on tõestatud naha abistajad võitluses fotokahjustuste vastu.

Aloe verat on nahahoolduses kasutatud tuhandeid aastaid tänu selle rahustavatele, põletikuvastastele ja antioksüdantsetele omadustele. Samavõrd võimas antioksüdant on melatoniin. Lisaks on hiljutised uuringud näidanud, et see ühend pärsib ka rakkude lagunemist ning melaniini tootmist, vähendades UV-kiirguse mõju DNA-le!

Nende nelja imelise koostiosa tulemina saamegi seerumi, mis käsitleb nii naha, kui ka selle mikrobioota peamisi vajadusi.

Sel suvel saad oma nahale ja selle mikrobioomile pakkuda parimat kaitset koos Sunbreroga!

close
Toote lisamine ostukorvi
Toote mõõtmed

loader