back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

15-28.07 LUMI TIIM PUHKAB!
Ole mureta, kõik Sinu pakid paneme ikka teele!

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

Imeline KIBUVITS

Lisaks kasulikele omadustele nahahoolduses, on kibuvitsad ehk metsikud roosid ürgsed õpetajad ka armastuse vallas! Nende kroonlehtede siidisus, õrn ja delikaatne lõhn ning vaimustav värv äratavad meeled ja avavad südame. Kuid kuidas saab üks lihtne lilleiõis seda osata?

Roosid, mis ei närtsi – uus kibuvitsa hüdrosool toob näole naeratuse

On aeg sõbraks saada iseenda ja oma nahaga! Et saaksid end millegi tõeliselt erilisega poputada, on LUMI’l Sulle üllatus – UUS, värskelt tootmisest saabunud kohalike rannaalade kibuvitsa hüdrosool ehk lillevesi. #toetakodumaist

Kibuvitsa hüdrosool on ideaalne näonaha toonik, eriti küpse ja tundliku naha hoolduseks või ka akne, ekseemi ja psoriaasi korral. Kibuvitsaõied on talendikad tegelased, kes suudavad Su nahka puhastada, toniseerida, niisutada ning on ühtlasi antibakteriaalsete ja põletikuvastaste omadustega. Tulemuseks on kiiresti uuenev, pehme ja ühtlane nahk!

Lilleveega puhkeb nägu armastusest õide!

Lisaks kasulikele omadustele nahahoolduses, on kibuvitsad ehk metsikud roosid ürgsed õpetajad ka armastuse vallas! Nende kroonlehtede siidisus, õrn ja delikaatne lõhn ning vaimustav värv äratavad meeled ja avavad südame. Kuid kuidas saab üks lihtne lilleiõis seda osata? Ikka tänu pikale ajaloole ja endas talletatud loodusjõule – kivistunud metsroosid jätavad oma jäljed koguni neljakümne miljoni aasta tagusesse aega.

Legendides ja antiikmütoloogias sümboliseerib kibuvits visadust, elujõudu, kibedat armastust ja loomulikult ilu. Ka Põhja-Ameerika põlisrahvad on pidanud kibuvitsa elu sümboliks ning nende arvates hoidsid kibuvitsad eemal kummituslikke vaime. Euroopas armastasid roose eriti vanad roomlased, kes puistasid roosiõisikuid avalikel kombetalitustel, jõid roosivett ja sõid roosipudingut. 17. sajandil olid roosid lausa nii hinnas, et Euroopa kuninglikud perekonnad arvestasid neid vahetuskaubana. Islamikultuurides on roos samuti oluline ja teda kasutatakse sageli rõivaste lõhnastamisel. Kibuvitsa peetakse väekaks taimeks ka Eestis, kus kasvab teadaolevalt 15 kibuvitsaliiki, millest enamik on haruldased või kasvavad ainult saartel ja Lääne-Eestis. Usuti, et välk ei puutu talu, kui koduõue või väravasse on istutatud kibuvits ja pihlakas.

Kibuvits ehk sõber, kes ei vea alt üheski raskuses

Roosid ja kibuvits on juba aegade algusest saati olnud märgiliseks ravimiks Euroopa rahvameditsiinis. Kibuvitsa toime on kergelt jahutav ning kasutusvaldkond on rikkalik – pea-, kõrva ja kurguvalud, palavik, kõhulahtisus, põletused ja haavaravi. Ravimina hinnatakse eriti kibuvitsa tõrsikuid ehk vilju, seda eelkõige rohke c-vitamiini sisalduse tõttu, mida võrreldes keskmise normiga on Eesti kibuvitsamarjades rohkesti! Kibuvitsa kroonlehtedel on desinfitseeriv ja antibakteriaalne toime, seetõttu võib nii roosivett kui ka teed kasutada angiini puhul kurgu kuristamiseks.

Täname Piia Kärssinit koostöö eest.

Fotograaf: Caroline Sada
close
Toote lisamine ostukorvi
Toote mõõtmed

loader