back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

Tasuta tarne al. 39€

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

Vananemise ABC. Geneetikast kreemivalikuteni.

Uurime, mis on naha vananemisprotsess ja seda mõjutavad faktorid, kuidas elustiilivalikute ning bioaktiivsete ühenditega vananemisprotsesse pidurdada.

Miks Sinu nahk vananeb ja kuidas seda aeglustada?

Kuidas Jennifer Lopez 52-aastaselt nii nooruslik välja näeb? Miks Sinust vanema koolivenna nahk on ilus sile ja kortsuvaba aga Sinul on laup juba vagusid täis? Mida nemad teavad, mida Sina ei tea? Milles peitub nende nooruslikkuse saladus? On see mingi eriline kortsudevastane kreem, kollageen, C-vitamiin, E-vitamiin, hüaluroonhape, ilusüstid, erimenüü või lausa maagia?

Alustame sellest, et vananemisprotsess on elu loomulik osa ja paljud inimesed, nii naised kui ka mehed, on endaga pärast 40. eluaastat oluliselt rohkem rahul kui 20-aastaselt. Seega vananemist ei tasu kindlasti karta ega häbeneda. Olgu vanus milline iganes, tõeline ilu on Sinu soe ja hooliv olemus, mis helge majakana maailma valgustab.

Selleks, et Sinu sisemisel ilul oleks võimalikult kaua ka võluv ja nooruslik välimine kest, vajad teadmisi, kuidas elada nii, et vananemine aeglustuks. Võtsime Sinu jaoks kokku kõik küsimused, mida meie kliendid ja sõbrad on läbi aegade vananemise kohta küsinud. Loodame, et Sulle meeldib!

Miks nahk vananeb?

Sinu naha vananemisel on peaasjalikult kahte sorti põhjused: sisemised ja välimised. Sisemised põhjused on nagu omamoodi kell, mis tiksub igaühes meist. Kui kiires tempos ta tiksub, sõltub Sinu geenidest. Geenid ongi muide üheks põhjuseks, miks mõni inimene eakana nõnda hea välja näeb.

Hea uudis on see, et välimised faktorid, mida Sina saad kontrollida, mõjutavad vananemist lausa kuni 40% ulatuses! Kui tead, mis vananemist kiirendab, saad teha targad valikud ja oma rõõmuks kauem nooruslik välja näha.

Kas päevitamine tekitab kortse?

Kui Sa armastad end päikese käes kenasti šokolaadpruuniks praadida, siis peaksid teadma, et selle kõrvalmõjudeks on tõesti enneaegsed kortsud, lõtvunud näonahk, nahamoodustised ja pigmendilaigud. Pruun nahk, mida ekslikult peetakse ilusaks, on tegelikult nahakahjustuse tundemärk.

Kui Sa aga päevitamismaratone ei korralda, siis Eesti kliimas pole igapäevane päikesekaitsefaktoriga kreem vajalik. Lumi looduskosmeetikas on muide paljudel kreemidel kerge looduslik päikesekaitse, mis on täiesti piisav.

Küll aga unustavad paljud ära, et ereda päikesega pidevalt õues olles ja silmi kissitades tekivad silmaümbrusse kergesti miimikakortsud. Silmalaud on samuti õrn koht, sest seal on Sinu kõige õhem ning õrnem nahk. Seepärast oleks kortsude vältimiseks tark varustada end korralike päikeseprillidega.

Kas arvutis istumine tekitab kortse?

Tõepoolest, kanavarbad ehk kortsukesed silmade ümber tekivad ja süvenevad pikalt arvutiekraani ees silmi kissitades. Lisaks mõjub telefoni või arvuti ekraanilt kiirgav sinine valgus õhtutundidel organismile stressi tekitavalt ning pidev stress omakorda aktiveerib enneaegse vananemise. Kahjulik mõju on sinisel valgusel ka Sinu silmanägemisele.

Kui oled pikalt arvutis, kanna sinist valgust peegeldavaid arvutiprille ning tee pause. Pauside ajal sihi pilguga erinevaid kaugusi lähedal ja eemal, tee silmadega ringe ning võimle pilguga üles-alla-kõrvale. Hästi mõjub ka lihtsalt silmad kinni puhkamine.

Kas magamatus põhjustab kortse?

Kroonilist magamatust on seostatud paljude meditsiiniliste probleemidega: ülekaalulisus, diabeet, vähkkasvajad ja immuunsüsteemi häired. USAs läbi viidud kliiniline uuring tõestas, et magamatus põhjustab lisaks haigustele ka naha kiiremat vananemist.

Hollywoodi staarid ei tee seega sugugi nalja, kui räägivad iluunest. Minimaalselt peaksid Sa endale kinkima vähemalt 7 tundi mõnusat kvaliteetset und. Magamine vähendab lisaks närvilisust ning vaimset stressi, mis omakorda mõjub hästi füüsilisele tervisele.

Püüa magada selili, sest nii säästad oma nägu ja dekolteed tundide pikkusest kortsutamismaratonist. Kui kipud siiski külili magama, tee oma näonahale teene ja vali looduslikust siidist padjapüürid. Need säästavad nahka, vähendavad hommikuse padjanäo efekti ja hoiavad ka juukseid katkemast ning pusadesse keerdumast.

Kas stress tekitab kortse?

Pidev stress käivitab kehas stressihormoon kortisooli ja adrenaliini tootmise, mis omakorda põhjustab ahelreaktsioonina enneaegset vananemist, luude hõrenemist ning näonaha lõtvumist. Seepärast leia endale kindlasti sobivad väljundid, kuidas stressi maandada. Üks parimaid viise on trenn. Füüsiline aktiivsus mõjub noorendavalt nii kehale kui ka vaimule.

Kas suitsetamine tekitab kortse?

Kui Sa suitsetad 25 aastat iga päev paki suitsu, siis on Sul kuni 5 korda rohkem kortse kui mittesuitsetajal. Suitsetaja nahk muutub tuhmiks, lõdvaks ja kortsuliseks oluliselt kiiremini, sest väheneb verevool kapillaaridesse ning vajalikud ühendid ei jõua nahka. Lisaks põhjustab suitsetamine organismis C-vitamiini puudujääki ning kollageeni ja elastiini lagunemist, mis on aga otseselt vastutavad kortsuvaba naha eest. Kui loobud suitsetamisest, siis nahk mingil määral taastub. Mida varem loobud, seda paremini nahk taastub!

Kas toit ja jook mõjutavad naha vananemist?

Toit on Sinu kehale nagu kütus autole. Kui tangid diiselmootoriga autot bensiiniga, siis kaugele ei sõida. Inimeste puhul on õiged tankimisvalikud samamoodi kõigile teada. Näiteks kõrge glükeemilise indeksiga toidud, nagu valgest jahust saiakesed, tekitavad kehas põletikku, mis on otseselt seotud vananemisega. Fruktoos tervislikuks peetud agaavisiirupis lagundab otseselt kollageeni ja seda isegi kiiremini kui suhkur. Kollageen aga hoiab meie naha kortsuvaba. Seega, kui tahad kauem nooruslik välja näha ja terve olla, väldi järgnevaid kurikaelu:

 • valge suhkur
 • fruktoos
 • valgest jahust tooted
 • frititud toidud
 • töödeldud toidud
 • vorstid jm töödeldud lihatooted
 • kunstlikud lisa- ja säilitusained
 • margariin
 • piimatooted
 • magusad karastusjoogid
 • kohv
 • alkohol
 • narkootikumid

Kas linnas elades vananeb nahk kiiremini?

Paraku küll. Uuringud näitavad, et tihedast liiklusest tulenev õhusaaste kiirendab vananemisnähtude teket. Sinu näonahale võib tekkida isegi kuni 20% rohkem pigmendilaike kui neil, kes elavad puhtama õhuga keskkonnas. Kui elukohavahetus kõne alla ei tule, saad oma nahka kaitsta spetsiaalse DNA-kaitsega kreemi abil, mille kohta leiad infot allpool.

Kas näomassaaž teeb tõesti nooremaks?

Jaa, kodune näomassaaž töötab, teeb imesid ja ei maksa midagi! Oma keha treenides unustame täiesti, et näos on meil täpselt samamoodi lihased, mida järjepidevalt treenides saavutame sama imelisi tulemusi nagu keha puhul. Lõtvunud näonahk, kotid silme all, kortsud ja lõualott – kõigi murede puhul näeb tulemusi. Näomassaaž on praegu tõusev trend ja seda saad kodus edukalt ise teha.

Kuidas valida kortsudevastast kreemi?

Iga inimene on individuaalne ja kortsudevastane kreem tuleks valida, lähtudes konkreetselt Sinu nahatüübist. Ei ole olemas standardset 25- ja 50-aastase näonahka ning seepärast ei saa tegelikult olla ka vanusepõhist kreemisortimenti. On kordumatud imelised inimesed, kelle nahk on sama erinev nagu nad ise.

Lumi on loonud oma kortsudevastased kreemid selliselt, et iga nahatüübi vajadused oleksid kaetud. Kirjelduse järgi leiad just sellise, mis Sinu näonaha vajadusi rahuldab. Lisaks pakub Lumi läbi oma Facebooki lehe täiesti individuaalset konsultatsiooni, kui peaksid valides hätta jääma.

Mis vanuses peaks kortsudevastase kreemiga alustama?

Naha vananemine algab tegelikult sealtmaalt, kus Sinu lapselikust pehmepõselisusest vormub täiskasvanulikum ja selgemate kontuuridega noorukinägu. Seepärast sõltubki näonaha seisund vanemas eas paljuski sellest, kuidas Sa oma naha eest enne 20. eluaastat hoolt kannad.

Teadaolevalt alustas näiteks Jennifer Lopez oma näonaha niisutamist ema kreemidega juba koolitüdrukuna. Niisutav kreem, naha elastsust toetavate bioaktiivsete ainetega ongi tegelikult kortsudevastane kreem.

Kortsudevastane kreem on dermatoloogide sõnul soovitatav kasutusele võtta keskmiselt 25-aastaselt. Eriti oluline on see karmis jahedas kliimas, kus külm tuul ning kuivatav keskküte Sinu nahka armutult räsivad.

Mis on LUMI salarelv vananemise ja kortsude vastu?

Teeleht! Kindlasti mäletad oma lapsepõlvest seda tagasihoidliku välimusega ravimtaime, mida marraskil põlve peal hoidsid? Tänaseks on teaduslikult tõestatud, et teeleheekstrakt aktiveerib organismis kollageeni molekulide sünteesi ning kiirendab haavade paranemise protsessi. See fakt teebki teeleheekstraktist väärtusliku bioaktiivse ühendi, mis kortsudevastases kreemis aitab tõhusalt kaasa kollageeni tootmisele. Lumi kasutab oma kortsudevastastes kreemides just teelehte.

Milline on parim kortsudevastane kreem?

Parim kortsudevastane kreem sisaldab bioaktiivseid aineid, mis stimuleerivad Sinu nahas kollageeni ja hüaluroonhappe molekulide tootmist. Kortsud ja lõtvunud näonahk on otseselt nende ainete vähenemise tulemus.

Kollageeni ja hüaluroonhappe tootmist nahas ergutavad paljud ained, aga parim kortsudevastane kreem sisaldab kindlasti midagi järgevast loetelust:

 • C-vitamiin
 • E-vitamiin
 • teeleht
 • antioksüdandid
 • kanepiõli
 • CBD
 • hüaluroonhape
 • piimhape
 • aminohapped

NB! Oluline nüanss, mida paljud ei tea, on see, et kortsudevastased kreemid, mis sisaldavad otseselt kollageeni, kahjuks ei mõju. Kollageenimolekulid on nimelt liiga suured ega imendu läbi naha.

Kortsudevastastes kreemides on veel üks levinud koostisaine – retinool. LUMI kasutab retinooli asemel oma kortsudevastastes kreemides C-vitamiini estrit, mis on sama hea kui retinool, aga sobib ka tundlikule nahale.

Millised on LUMI vananemisvastased tooted?

LUMI looduslikud vananemisvastased tooted on valminud Tartu Ülikooli teadlaste ja looduse koostööna, rahuldamaks igat tüüpi põhjamaise naha vajadusi. LUMI eestimaist looduskosmeetikat võid Sa julgelt kasutada isegi allergilise ning tundliku naha puhul.

Kollageeni tootmist aktiveeriv kaitsekreem vananevale nahale

Kortsudevastane kreem, mis on Lumi üks bestselleritest. Imeline looduslik niisutav kreem sisaldab suures kontsentratsioonis vananemisvastaseid aineid ja sobib siis, kui Su näol on juba märgatavad vananemismärgid ning tunned, et nahk vajab tõsist abi. Looduslik kortsudevastane kreem aktiveerib kollageeni tootmist, silub kortse ja muudab vananeva naha säravaks. Sobib ideaalselt kasutamiseks silmakreemina, nagu ka kõik teised Lumi näokreemid.

Regenereeriv öökreem

Rammus, toitev, sügavuti niisutav, taastav ja kergelt kooriv kortsudevastane kreem. Aitab ka neid, keda aeg-ajalt tüütavad punnid ja vistrikud. Unikaalne mesilasema toitepiimaga looduslik kortsudevastane kreem neile, kes tahavad siidist, ilusat ja rõõmsat nahka. Nagu kõik Lumi imelised näokreemid, on see ühtlasi ka silmakreem.

NAKED hüaluroonhappe multiseerum

Kuiv nahk, kortsud, aknearmid, pigmendilaigud, rosaatsea, punnid, vistrikud, põletikuline ja punetav nahk – Lumi hüaluroonhappe seerum on loodud just Sinule. Sügavalt niisutav, vananemist aeglustav, nahka uuendav ja kortsukesi siluv seerum on esimene prebiootiline hüaluroonhappeseerum Eestis! Loodud selleks, et Sina saaksid olla loomulikult ilus.

SOS turgutus – taastav näomask hüaluroonhappega

Lõtvunud näonahk, kuivus, aina süvenevad kortsud ja jume asemel 50 halli varjundit? See kortsudevastane ja noorendav mask on just Sulle! Kuiva ja vananeva naha unistus, mis aitab Su nahal Sinu elutempoga sammu pidada. Lumi kortsudevastase maskiga saad nahale aeg-ajalt toonust juurde anda. Tulemuseks pehme, rohkem pingul näonahk ja rõõmsalt särav jume.

 

Kui kreemivalikuga hätta jääd, soovitame kuulata esimest mõtet, sest siis räägib Sinu tark sisemine hääl. Pärast sekkub intuitsiooni väärt nõuannetesse juba mõistuse kriitiline ning eksitav kaalutlemine. Kui Su intuitsioon aga parasjagu siestat peab, oled teretulnud meie Facebooki lehele, kus oma pika kogemuse pealt ütleme Sulle kohe, mis oleks hea valik!

Loodame, et avastasid endale uut infot ja saime Sulle kasulikud olla. Veel üht põnevat lugu vananemise kronoloogiliste põhjuste ehk Sinu sisemise kella kohta saad lugeda SIIT.

Kollageeni tootmist ja naha uuenemist aktiveeriv kaitsekreem
34.00 -
(24)
Lisa ostukorvi
LUMI kõrge bioaktiivainete sisaldusega kaitsekreem aitab seesmisel nooruslikkusel läbi naha kumada ja täidab Sinu jõuvarud igapäevaselt looduslike ergutajatega. Kreem aktiveerib kollageeni ja elastiini tootmist, mille tulemusel muutub nahk silmnähtavalt nooruslikumaks.
Add to bag
Regenereeriv öökreem
32.00 -
(25)
Lisa ostukorvi
Soovid öise näohooldusega iluunest maksimumi võtta? Aga palun! LUMI regenereerivasse öökreemi on hoolikalt valitud kiiresti imenduvad aminohapped, antioksüdandid ja mineraalained, mis taastavad naha elujõu samal ajal, kui Sina unenägusid näed. Hommikul ärgates on nahk toidetud, sile ja klaar ning näol rahulolev naeratus.
Add to bag
NAKED hüaluroonhappe multiseerum
43.00 -
(42)
Lisa ostukorvi
Kõik me soovime tervet ja säravat nahka. Alasti omaenese ilus. Selleks prebiootiline ja õlivaba NAKED loodud ongi. Ole valmis üllatuma!
Add to bag
Prebiootiline niisutusmask "HALO"
39.00 -
(19)
Lisa ostukorvi
Väsinud, tuhmi ja niiskusvaese naha unistus saab nüüd teoks! HALO mask pehmendab ja turgutab nahka, tuues esile selle loomuliku sära ja tervisliku seisundi. 
Add to bag
Vaata kõiki
close
Toote lisamine ostukorvi
Toote mõõtmed

loader