back

Salvesta hilisemaks (0)

Free delivery

üle 100€ ostuga kaasa kingitus

x
Location

Select region

Parema ostukogemuse saamiseks valige oma piirkond.

hamburger

Menopausi mõjud nahale

Menopaus on miski, mida varem või hiljem kogeb iga naine. Sellega kaasnevad muutused võivad olla drastilised ja mõjutada keha erinevaid funktsioone, sealhulgas und, vaimset tervist, südant, kaalu ja ka põie tegevust.

Seega ei tohiks olla üllatav, et menopaus mõjutab ka nahka. Sageli kategoriseeritakse menopausi mõjud nahale tüüpiliste vananemisnähtude alla, pakkudes lahenduseks üldkasutuses olevaid “vananemisvastaseid” tooteid. Tegelikkuses on menopaus kehale ainulaadne aeg, millega kaasnevad spetsiifilised väljakutsed ja probleemid, mis nõuavad ka spetsiifilisi lahendusi ja tooteid.

See periood võib olla keeruline ning täis küsimusi ja teadmatust, kuid ei maksa karta ega ette muretseda – LUMI on siin, et abistada, pakkudes täiesti orgaanilisi, teaduspõhiseid lahendusi igale nahaseisundile.

LUMI tooted on vabad ebavajalikest lisaainetest ja sünteetikast, et niigi õrnas seisus nahka võimalikult vähe ärritada. 

Niisiis räägimegi täna mõningatest levinumatest nahaprobleemidest, mis menopausi tulekuga tekivad ning lahendustest, mida LUMI pakkuda saab.

Vähenenud kollageen ja elastiin

Üks silmatorkavamaid muutusi, mida võid menopausi ajal märgata, on kollageeni ja elastiini vähenemine nahas. Naise nahk kaotab esimese viie menopausi aasta jooksul ligikaudu 30% kollageenist ja seejärel veel 2% igal järgneval kahekümnel aastal. See on tingitud östrogeeni koguse vähenemisest kehas.

Kollageeni ja elastiini puuduse tulemusena hakkab nahk vajuma, kaotades oma kuju ja elastsuse. Poorid muutuvad suuremaks ning kortsud ja näojooned, mis võisid ilmneda ainult teatud ilmete tegemisel, võivad nüüd olla püsivalt nähtaval. 

Nahabarjääri tugevus ja naha haavade paranemise kiirus on samuti vähenenud, muutes naise füüsiliselt “haavatavamaks”.

Leevendamiseks on oluline aidata nahal toota lisa kollageeni-ja elastiini. Peptiidide lisamine nahale stimuleerib kollageeni tootmist. LUMI valikus leiad selleks otstarbeks Iconic Peptiididega Öökreemi

Samamoodi on mitmetes LUMI toodetes leiduv bakuchiol näidanud retinoolilaadset mõju nahale, suurendades kollageeni ja elastiini tootmist. Soovitame proovida LUMI Tundra Pimple Stopperit! Nimest ei maksa end häirida lasta, samamoodi võiks olla selle toote nimi Wrinkle Stopper. Toode on lisaks eelmainitud toimele sügavuti niisutav ja naha stressireaktsioone alandav.

LUMI Superbloom sari aitab Su ilul taas õide puhkeda. Superbloomi seerumi ja näotooniku toimed aitavad sihtida mitmeid menopausiga kaasnevaid probleeme- seal leidub toimeaineid nii kollageeni tekke elavdamiseks, jume ühtlustamiseks kui ka vistrikega võitlemiseks. Sega julgelt oma päeva- ja öökreemi sisse ja  naudi säravat nahajume!

Naha Tundlikkus ja Uued Allergiad

Östrogeeni langus, mida menopaus põhjustab, võib omakorda mõjutada naha mitmeid omadusi, sealhulgas selle paksust ja tundlikkust. On tavaline, et perimenopausis, menopausis ja postmenopausis olevad naised märkavad, et nahk on õhem ja tundlikum kui varem.

Lisaks, kuna hormoonide tase ja immuunsüsteem on omavahel seotud, võib menopausi ajal esinev järsk östrogeeni kaotus endaga kaasa tuua uusi allergiad asjade vastu, mida varem hästi talusid.

Kuidas hooldada nahka, mis on äkitselt tundlik ja allergiline? 

Esiteks tuleb vaadata üle puhastus. Puhastustooted peaksid olema õrnad, vaba vahutavatest ja lõhnavatest ainetest. Eriti ettevaatlik tuleks olla pealejäetavate puhastusvahenditega ja neid tasub igal võimalusel vältida. Näopuhastuseks kasutada tundliku ja allergilise naha puhul Babyface meigieemalduspiima ning teha seda maksimaalselt ühel korral päevas, soovitatavalt õhtuti. Hommikul piisab jaheda veega loputamisest. 

Niisutamiseks sobib hästi LUMI Bio-Klinik sari, mis on Eesti esimene täiesti orgaaniline hüpoallergeenne nahahooldussari. See on sobilik menopausi läbivale kehale, mis tegeleb korraga paljude muutustega. Bio-Kliniku Nahastruktuuri Taastav Näokreem kaitseb ja aitab naha tasakaalu taastada. Bio-Kliniku Rahustav ja Sügavniisutav toonik toob leevendust kuivuse, sügeluse ja ärrituse korral nii näo-, keha-, kui ka peanahal. 

NB! Siiski soovitame üleminekueas kreeme ostes testida esmalt miniversioone, et veenduda toote sobilikkuses. 

Melasma (Hüperpigmentatsioon)

Hormoontaseme muutuste ja UV-kiirguse kombinatsioon võib põhjustada näo, käte, kaela ja rindkere hüperpigmentatsiooni. See seisund mõjutab suure tõenäosusega neid, kellel on tumedam loomulik nahatoon. Ja kuigi on tegu healoomulise seisundiga, võib selle välimus tunduda meile võõras ning seeläbi mõjutada meie enesekindlust ja rahulolu oma välimusega.

Huvitaval kombel ei arvata, et menopaus ise põhjustab melasma teket, vaid pigem tekitab seda üks hormoonravi-preparaatides esinev aine nimega progesteroon. Sarnastel põhjustel võib melasma mõjutada ka rasedaid ja suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutavaid naisi.

LUMI-l on palju lahendusi hüperpigmentatsiooni vastu võitlemiseks. Paikseks kasutamiseks soovitame ühte meie LUMI tähtedest, auhinnatud NAKED Hüaluroonhappe Multiseerumit. Multiseerumi unikaalne koostis aitab võidelda eelpool mainitud melasma, samuti menopausi akne, rosaatsea ja palju muuga.

LUMI Superbloom C-Vitamiini ööseerum ühtlustab melaniini jaotumist nahas, aidates pigmendilaikude ja tuhmi jume vastu.

Lisatoe saamiseks on LUMITEEK Restore! Vitamiin B3 (Niatsiin) toidulisand täiuslik allikas kehale vajalike toitainete pakkumiseks. See mitte ei aita ainult hüperpigmentatsiooniga, vaid toetab ka naha elastsust, vähendab punetust ja “laike” ning omab antioksüdatiivseid ja põletikuvastaseid toimeid!

LUMITEEK Cellular Health! Seleen aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest ja pakub kehale lisakaitset ajal, mil on see vastuvõtlikum potentsiaalsetele ärritajatele.

Higistamine, kuiv nahk ja sügelus

Menopaus võib põhjustada suuremas koguses higistamist, kui tavaliselt. See ei piirdu ainult kurikuulsate “kuumahoogudega”, vaid on leitud, et higistamisprotsess ise toimub intensiivsemalt. 

Ühtlasi võib nahk menopausi ajal muutuda väga kuivaks. Nende kahe faktori tulemusel võib esineda perioode, mille vältel nahk on ärritunud ja sügeleb.

Nahasügelus võib kujuneda nii intensiivseks, et segab und ja igapäevast funktsioneerimist. Sügelus võib olla tingitud erinevatest algpõhjustest, kuid igal juhul on hea mõte nahka õrnemalt puhastada ja pärast seda põhjalikult niisutada ja kaitsta. Puhastamiseks on LUMI-l mitmeid õrnasid piimasid, näiteks Babyface meigieemalduspiim ja Niisutav Puhastuspiim, mis teeb küll suurepärast tööd mustusest, higist ja muust vabanemisel ilma, et see kahjustaks naha kaitsebarjääri, süvendamata naha kuivust ja ärrituvust veelgi.

Niisutamiseks soovitame meie Bio-Klinik Rahustavat ja Sügavniisutavat Kehakreemi. See on tõeliselt võimas ja toitev kreem, mis on hüpoallergeenne ja sobib ka tundlikule nahale, olles samal ajal rikaste niisutavate, vananemisvastaste ja mikrobioomi taastavate omadustega. See on ideaalne menopausis nahale, mis võib tunduda tavalisest tundlikum! 

Nahka niisutava ja rahustava toimega on ka Nudist hüaluroonhappega kehaseerum, see on õlivaba koostisega ja imendub hetkega. Nipp: LUMIlased segavad Nudisti ja Bio-Klinik kreemi kokku, et saada eriti mõnus kokteil naha niisutamiseks. 

Kui liighigistamine ja nahasügelus on juba naha katki teinud, siis niisutav kreem võib kipitada ja sügelust veelgi intensiivistada. Soovitame lokaalselt kasutada nendes piirkondades tsinki sisaldavat Lullaby Rescue Balmi, mis rahustab nahasügeluse, kaitseb katkist nahka põletiku tekkimise eest ja aitab katkisel nahal kiiremini paraneda. 

Menopausist tingitud Akne

Menopausi poolt põhjustatud akne on üks sagedasemaid ilminguid, mis põhjustab ebamugavust ajal, mil elu on niigi väljakutsuv! Nagu teismelise akne puhul, on ka menopausi akne peamiseks põhjuseks kiiresti muutuvad hormoonid ja nende tasakaalustamatus.

Siiski ei saa probleemile läheneda sarnaselt nagu teismelise aknele, sest nahk on õhem ja tundlikum, kui teismelisel. Seepärast ei peaks tervet rutiini vahetama välja, vaid lisama 1-2 toodet, mis aitaks tekkinud vistrikel kiiremini kasutada. LUMI lemmikud üleminekueaks on Tundra Raudrohu näovesi, Tundra Pimple Stopper ja Lullaby Rescue Balm. Ummistuste tekke vähendamiseks hoia 1-2 korda nädalas Niisutavat Puhastuspiima pikemalt nahal, kuni 5 minutit, et puhastuspiimas sisalduvad happed saaksid õrnalt nahka puhastada.

Teekond terve ja säravama naha poole ei ole enam kaugel ning menopaus ei ole miski, mis seda peatama peaks. Leia meie valik looduslikke, auhinnatud nahahoolduslahendusi just siit!

 

References
 1. American Academy of Dermatology Association (2023). Caring for Your Skin in Menopause. https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-secrets/anti-aging/skin-care-during-menopause 
 2. Calleja-Agius, J., & Brincat, M. (2012). The effect of menopause on the skin and other connective tissues. Gynecological endocrinology: the official journal of the International Society of Gynecological Endocrinology, 28(4), 273–277. https://doi.org/10.3109/09513590.2011.613970 
 3. Crandall, C. J., Mehta, J. M., & Manson, J. E. (2023). Management of Menopausal Symptoms: A Review. JAMA, 329(5), 405–420. https://doi.org/10.1001/jama.2022.24140 
 4. Khunger, N., & Mehrotra, K. (2019). Menopausal Acne – Challenges And Solutions. International journal of women’s health, 11, 555–567. https://doi.org/10.2147/IJWH.S174292 
 5. Lephart, E. D., & Naftolin, F. (2021). Menopause and the Skin: Old Favorites and New Innovations in Cosmeceuticals for Estrogen-Deficient Skin. Dermatology and therapy, 11(1), 53–69. https://doi.org/10.1007/s13555-020-00468-7 
 6. Mpofana, N., Chibi, B., Gqaleni, N., Hussein, A., Finlayson, A. J., Kgarosi, K., & Dlova, N. C. (2023). Melasma in people with darker skin types: a scoping review protocol on prevalence, treatment options for melasma and impact on quality of life. Systematic reviews, 12(1), 139. https://doi.org/10.1186/s13643-023-02300-7 
 7. Murota, H., Yamaga, K., Ono, E., Murayama, N., Yokozeki, H., & Katayama, I. (2019). Why does sweat lead to the development of itch in atopic dermatitis?. Experimental dermatology, 28(12), 1416–1421. https://doi.org/10.1111/exd.13981 
 8. Ritter, C. G., Fiss, D. V., Borges da Costa, J. A., de Carvalho, R. R., Bauermann, G., & Cestari, T. F. (2013). Extra-facial melasma: clinical, histopathological, and immunohistochemical case-control study. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology: JEADV, 27(9), 1088–1094. https://doi.org/10.1111/j.1468-3083.2012.04655.x 
 9. Thornton M. J. (2013). Estrogens and aging skin. Dermato-endocrinology, 5(2), 264–270. https://doi.org/10.4161/derm.23872 
 10. University of Oxford Medical Sciences Division (2023). Symptoms of Menopause. https://www.medsci.ox.ac.uk/for-staff/resources/human-resources/menopause-at-work/symptoms-of-menopause 
 11. Zouboulis, C. C., Blume-Peytavi, U., Kosmadaki, M., Roó, E., Vexiau-Robert, D., Kerob, D., & Goldstein, S. R. (2022). Skin, hair and beyond: the impact of menopause. Climacteric: the journal of the International Menopause Society, 25(5), 434–442. https://doi.org/10.1080/13697137.2022.2050206 

SOOVITATUD TOOTED

TUNDRA Raudrohu näovesi
25.00 -
(23)
Lisa ostukorvi
Raudrohi on mitmete tervendavate omadustega ravimtaim, mis on loodusmeditsiinis hinnatud oma põletikuvastase ja rahustava toime tõttu. Klaaristav näovesi sisaldab kodumaiste raudrohu õisikute aurdestillatsiooni, milles on talletatud kõik ravimtaime väärtuslikud võimed. 
Add to bag
Tundra Pimple Stopper
45.00 -
(11)
Lisa ostukorvi
Eestis esimene, omanäoline, innovaatiline ja holistilise lähenemisega Pimple Stopper, milles on ühendatud akne tekkepõhjusi vähendav ja nahka noorendav toimeaine bakuchiol koos CBD+CBG+CBDA kompleksiga, mis pärsib naha stressireaktsioone.  
Add to bag
NAKED hüaluroonhappe multiseerum
43.00 -
(42)
Lisa ostukorvi
Kõik me soovime tervet ja säravat nahka. Alasti omaenese ilus. Selleks prebiootiline ja õlivaba NAKED loodud ongi. Ole valmis üllatuma!
Add to bag
Nudist hüaluroonhappega kehaseerum
29.00 -
(10)
Lisa ostukorvi
Ideaalne abimees enne ja pärast päevitamist, peale raseerimist, samuti tundlikkuse, punetuse ja ekseemi korral…või lihtsalt niisama! Elutu nahk, kuivus ja ärritus - see you never!
Add to bag
LUMITEEK Cellular Health! Seleen
14.00 -
Lisa ostukorvi
Seleeni esmane funktsioon organismis on kaasatus antioksüdantsetesse süsteemidesse ja kilpnäärme hormoonide ainevahetusse. Seleeni bioaktiivne vorm L-selenometioniin on üks paremini omastatavamaid ja imenduvamaid vorme. Lisaks aitab seleen kaasa immuunsüsteemi, spermatogeneesi ning juuste ja küünte normaalsele talitlusele.
Add to bag
LUMITEEK Restore! B3-vitamiin(niatsiin)
14.00 -
Lisa ostukorvi
Vitamiin B3 on stabiilne vitamiin, mis erinevate uuringutulemuste põhjal pakub nahale mitmeid soodsaid toimeid. See aitab nahka niisutada, soodustab naha elastsust, vähendab punetust ja laike,omab põletikuvastast toimet ning toimib antioksüdandina, võideldes vabade radikaalidega. Samuti on soovitatav hüperpigmentatsiooni puhul.
Add to bag
Niisutav näopuhastuspiim
20.00 -
(38)
Lisa ostukorvi
Mida on vaja veatult klaari näonaha saavutamiseks? Õrna, kuid tõhusat näopuhastust, mis ergutab rakkude uuenemist ning valmistab naha ette uuteks toitaineteks. Efektiivne näopuhastuspiim koorib õrnalt, eemaldades mustuse ning surnud naharakud. Puhastuse järgselt jääb nahk mõnusalt niisutatuks ja säravaks.
Add to bag
Õrn meigieemaldi "Babyface" näole ja silmadele
19.00 -
(31)
Lisa ostukorvi
Kreemjas segu taimsetest õlidest ja bioaktiivainetest vabastab näo vaid sekunditega tugeva ripsmetušši või lauvärvi haardest. Nahk jääb pehme, puhas ja klaar – just nagu beebil. 
Add to bag
Superbloom C-vitamiini ööseerum
49.00 -
(42)
Lisa ostukorvi
Kas teadsid, et vaid pisike annus kvaliteetset ööseerumit võib Sinu unetunnid noorendavaks nahateraapiaks muuta? Tutvusta oma kehale LUMI rikkalikku Superbloom ööseerumit ning avastad, et iluuni ei ole lihtsalt kõnekäänd, vaid igaöine ime noorema ja tervema naha poole.
Add to bag
Superbloom nahka elustav geel-toonik
29.00 -
(23)
Lisa ostukorvi
Teevad Sulle muret häirivad kortsukesed, siin-seal esinevad punnikesed, ebaühtlane pigmentatsiooni jaotumine või lihtsalt Sinu eriliselt nõudlik, iga päev uusi väljakutseid esitav nahatüüp? Tänu spetsiaalselt välja töötatud nahka elustavale koostisele sobib toode igapäevaseks näoveeks nii normaalsele kui ka ka probleemsele nahale. 
Add to bag
BIO-KLINIK Naha struktuuri taastav näokreem
36.00 -
(115)
Lisa ostukorvi
Bio-Klinik sarja hüpoallergiliselt testitud näokreem on sündinud LUMI asutajate isiklikust soovist aidata põletikulise naha käes kannatavaid pereliikmeid. Põhjalikus arendusprotsessis toodi kokku tipptasemel teadus ning naha tasakaalu taastavad bioaktiivaineid, mille tulemusel sündis esimene omanäoline nahahooldussari. 
Add to bag
BIO-KLINIK Rahustav ja sügavniisutav kehakreem
25.00 -
(77)
Lisa ostukorvi
Atoopiline dermatiit? Rosaatsea? Kuiv, tundlik või punetav nahk? BIO-KLINIK on just Sulle! Tegu on esimese eestimaise prebiootilise ja hüpoallergeense sarjaga, mis on loodud tippteaduse ja looduse tasakaalustatud sümbioosis.
Add to bag
BIO-KLINIK Rahustav ja sügavniisutav toonik näole ja kehale
29.00 -
(8)
Lisa ostukorvi
Elus on vähe asju, milles võime 100% kindlad olla. Õnneks on Bio-Klinik üks nendest! Nüüd on meie hinnatuim sari täienenud veel ühe tõhusa tootega – rahustava ja sügavniisutava toonikuga, mis muudab Bio-Klinik kreemide toime senisest veelgi efektiivsemaks. 
Add to bag
ICONIC Peptiididega öökreem
65.00 -
(2)
Lisa ostukorvi
Peata aeg ja pane nahk mälu kaotama! Sametise tekstuuriga rikkalik kokteil võimsatest superkomponentidest, mis seiskavad naha enneaegse vananemise ja helendavad pigmendilaike mikrobioomi kahjustamata. Fermentatsiooniprotsessi tulemusel saadud miimilisi lihaseid lõõgastavad ühendid taastavad puhanud näoilme ja siluvad kortse ka siis, kui magad. Süstideta. Tutvu oma värske ja puhanud, särava nahaga!
Add to bag
Lullaby Rescue Balm
29.00 -
(17)
Lisa ostukorvi
Multifunktsionaalne SOS palsam erinevatest nahaprobleemidest taastumiseks ning nende ennetamiseks! Lullaby on loodud nahka kaitsma ja hooldama ka kõige ekstreemsemates olukordades! Perioraalne dermatiit, mähkmelööbed, raseerimisjärgsed ärritused ja muud nahaprobleemid tekitavad pidevat stressi ning alandavad elukvaliteeti - Lullaby on loodud selleks, et saaksid iga päeva muretult nautida ja unustada häirivad nahahädad. Usalda oma nahk Lullaby hoolde ning võta igast päevast maksimum.
Add to bag
Vaata kõiki
close
Toote lisamine ostukorvi
Toote mõõtmed

loader